banner
פרויקט פינוי בינוי שמקדמת חברת נקסט אורבן בשכונת נווה שאנן // הדמיה: אול אין
פרויקט פינוי בינוי שמקדמת חברת נקסט אורבן בשכונת נווה שאנן // הדמיה: אול אין

"קו החוף של העיר חיפה הולך להשתנות"

שני פרויקטים חדשים למתחמי פינוי בינוי, הכוללים מאות דירות חדשות, עומדים בפני דיון בוועדה המקומית. מוטי כוזהינוף, שותף בחברת נקסט אורבן: "העיר עומדת לעבור שינוי מהותי שלא קרה לה עשרות שנים"

מירב דוסטר 06.03.2022

נווה שאנן היא אחת השכונות הוותיקות, הגדולות והצפופות בחיפה. היא נוסדה לפני למעלה מ-100 שנה וכמעט שלא נעשתה בה בנייה חדשה, למעט פרויקטים נקודתיים של תמ"א 38 ותוכנית בודדת של פינוי בינוי. 

אלא שלאחרונה הופקדה בוועדה המקומית תוכנית חדשה, שצפויה לשנות את פני השכונה. מדובר בתוכנית התחדשות עירונית שמקדמת חברת נקסט אורבן במתחם פייזר. המתחם כולל ארבעה בנייני רכבת ישנים בהם 104 דירות קיימות, שייהרסו ובמקומן צפויות להיבנות 447 דירות חדשות, בשני מגדלים, האחד בגובה של 22 קומות והשני בגובה של 29 קומות, בנוסף לבנייה מרקמית בת 8 קומות. כמו כן, לצד המגורים התוכנית מקצה כ- 2000 מ"ר לטובת שטחי מסחר, מוסדות ציבור, בתי קפה וריאות ירוקות – תוצר של מתיחת פנים משמעותית לפארק הישן הצמוד למתחם. 

יוסי כהן, מנכ"ל נקסט אורבן, מציין כי עד כה הושגו חתימות של למעלה מ-95% מבעלי הדירות במתחם. "פרויקט זה הולך לשנות את שכונת נווה שאנן מקצה לקצה", אומר כהן ומציין עוד כי: "הפרויקט הנוכחי הוא הסנונית הראשונה באזור נווה שאנן לקראת פרויקטים נוספים שאנו מקדמים בשכונה. ידוע, כי משפחות רבות מעוניינות לרכוש בשכונה דירות חדשות, אך אין היצע כזה, אין ספק כי הפרויקט הנוכחי גם ישמר את המשפחות הוותיקות שבשכונה וגם ימשוך אוכלוסייה חדשה, צעירה וחזקה". לדבריו, עיריית חיפה עמלה בשנים האחרונות על תכנית אסטרטגית לשכונת נווה שאנן. הפרויקט הנוכחי במתחם פייזר תוכנן בשיתוף פעולה מלא עם העירייה ולאחר חלופות רבות של תכנון, משרד האדריכלים שוורץ בסנוסוף הצליח לייצר פרויקט אשר מתממשק בהלימה לתוכניות האסטרטגיות שקודמו בעיריית חיפה. 

פרויקט משמעותי נוסף שמקדמת החברה צפוי להיבנות במתחם הרותם סעדיה פז, אשר ממוקם בשכונת שער העלייה. שער העלייה היא שכונה במערב העיר חיפה, אשר במקורה הייתה יישוב קליטה ומחנה מעבר לעולים שהגיעו לעיר דרך הים עם קום המדינה. השכונה סמוכה לכביש החוף וממוקמת מול פארק הכט וחוף הים. "בשונה מכל שכונה אחרת בעולם שניצבת בכניסה לעיר, הבניינים בשכונת שער העלייה ישנים ולא מפותחים. אנו חלוצים מעצם התכנון של שכונה שלמה שתהיה ה"גיים צ'נג'ר" של העיר חיפה ותשנה לחלוטין את הכניסה לעיר", אומר כהן. 

הדמיה: אול אין
הדמיה: אול אין

כהן מוסיף כי מתחם הרותם סעדיה פז ישלב בין בנייה נמוכה לגבוהה, ריאות ירוקות, מבני ציבור ושטחי מסחר: "גשר להולכי רגל יחבר את השכונה לפארק הכט ולחוף הים. לאחרונה התקבלה החלטה לשקע את מסילות הרכבת שחוצצות בין שכונות החוף לחוף הים של חיפה, כך שתכנון הפרויקט מתייחס גם הוא לעומק שיקוע הרכבת מתחת לשכונות החוף, מה שיעלה משמעותית את המחירים ושווי הבניינים בכניסה לעיר". 

לדברי יוסי כהן, מתחם הרותם סעדיה פז הוא למעשה המתחם הראשון מתוך שישה מתחמים שמיועדים להתחדשות עירונית בשכונת שער העלייה. על פי התוכנית שמציג כהן,  מדובר בכ-1100 יחידות דיור קיימות בשכונה, שייהרסו ובמקומן ייבנו כ- 5000 יחידות דיור חדשות. במתחם עצמו קיימות 137 דירות ובמקומן ייבנו 602 יחידות דיור וכ- 2500 מ"ר הכוללים שטחי מסחר, מבני ציבור וטיילת על קו החוף. את הפרויקט תכנן זוהר אלטמן ממשרד א.ב. אדריכלים. "גם כאן התוכנית מתממשקת בהלימה עם תוכנית האב לקו החוף בעיריית חיפה שאותה הובילה עירית שרף נתניהו בשיתוף הרשות להתחדשות עירונית", אומר כהן, שעל פי הערכותיו, בעוד כשמונה עשר חודשים יעלו על הקרקע השופלים, הן במתחם פייזר והן במתחם הרותם סעדיה פז, כאשר הביצוע צפוי לארוך כשלוש שנים. 

יש לציין כי נקסט אורבן היא שחקן מרכזי בהתחדשות העירונית בחיפה, לאחר שביססה את פעילותה בשנים האחרונות. בימים אלה יוזמת החברה 13 מתחמי פינוי-בינוי ברחבי העיר, הכוללים בנייה של כ-8,500 יחידות דיור חדשות. לצד קידום הפרויקטים במתחם פייזר ובמתחם הרותם סעדיה פז, מתחמים בולטים נוספים של החברה מקודמים בשכונות רוממה (הישנה והחדשה) והכרמל. "כאשר הגעתי לעיר לפני כשבע שנים התאהבתי בה", אומר כהן, ומוסיף כי סוד ההצלחה טמון יותר מכל בדיירים עצמם: "הסוד לניהול של 13 פרויקטים של פינוי בינוי הוא החיבור לבעלי הדירות, סבלנות, התמדה והתמקדות במקום אחד – חיפה, עיר שבה אנו מאמינים".  

יוסי כהן - מנכ"ל נקסט אורבן // באדיבות נקסט אורבן התחדשות עירונית
יוסי כהן – מנכ"ל נקסט אורבן // באדיבות נקסט אורבן התחדשות עירונית

בתוך כך, כפי שפורסם לפני כשנה, משפחת כוזהינוף מבעלי חברת בראשית, נכנסה כשותפה בחברת נקסט אורבן. "אנחנו צופים לחיפה עתיד ורוד ומזהיר. העיר עומדת לעבור שינוי מהותי שלא קרה לה עשרות שנים", אומר אחד השותפים בנקסט אורבן, מוטי כוזהינוף, "חיפה תקבל צביון חזק ואיכותי מאוד. משפחת כוזהינוף תביא לחיפה את היוקרה המאפיינת את מגדל בראשית ואין לי ספק שחיפה תרקיע שחקים בערכה הנדל"ני".

 

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות