banner
כנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
כנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

משה פדלון, ראש עיריית הרצליה: עוד חצי שנה אני סוגר את הועדה המקומית

הדברים נאמרו בכנס השנתי של "מגדילים". עמוס דבוש, מנכ"ל קרדן נדל"ן: "באים אלינו כיזמים ואומרים לנו קומו וסעו והדברים יסתדרו אבל כמה אפשר לריב, להתווכח ולהילחם?"

בפאנל שנערך אתמול בכנס הנדל"ן השנתי של מגדילים בנושא תוכניות עתידיות בשרון, בהנחיית העיתונאי גיא ליברמן, הציגו נציגי רשות מקרקעי ישראל ומנהל התכנון את התוכניות, וראש העיר הרצליה והיזמים הציגו את החסמים. יום אחרי דו"ח מבקר המדינה על פעילות רמ"י, ברשות מקרקע ישראל מבטיחים שבכל הקשור לאיזור השרון הדו"ח של שנה הבאה יהיה שונה, ניסים אברהם, מנהל מרחב מרכז ברמ"י הבהיר ש: "אין מצב שקיימות יחידות דיור שאנחנו לא רוצים לשווק, להפך, אנחנו משווקים היום יחידות דיור גם במסגרת מכרזים של קרקעות בלתי מתוכננות ונותנים לשוק הפרטי להוביל את התכנון. הפעילות שלנו מתבצעת גם במקומות שאנחנו לא אמורים להיום שם. בנושא התוכניות העתידיות באזור השרון הוא ציין שצפויות מסות גדולות מאוד של יחידות דיור בתוכניות כמו, החלק המערבי של חוף השרון, ותמ"ל כפר סבא צפון ומספר תוכניות גדולות בנתניה".

ניסים אברהם בכנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
ניסים אברהם בכנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

עוד הוא ציין כי נעשית גם פעילות תכנון במגזר הלא יהודי "למרות שאין שם עודף קרקעות, וכי הפתיחה של אפשרות לבניית יחידת דיור שלישית בנחלות במושבים תייצר עוד כ- 5000 יח"ד בטווח הקרוב במגזר הכפרי באזור השרון".

רונן סגל בכנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
רונן סגל בכנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

רונן סגל, מתכנן מחוז חיפה במינהל התכנון ציין בפאנל כי: "במחוז חיפה עם דגש על הגזרה הדרומית של אזור השרון מקודמות מספר תוכניות גדולות בניהן תוכניות פינוי בינוי גדולות במרכז העיר חדרה, הקמת שכונות נוספות ובסה"כ חדרה צפויה להכפיל את עצמה".  

משה פדלון בכנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
משה פדלון בכנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

משה פדלון, ראש העיר הרצליה, ציין בפאנל כי: "לפני 10 שנים התחלתי למנף את הבנייה בעיר יש 200 בניינים בתמ"א 38, שכונה חדשה בבנייה ועוד מתחמי פינוי בינוי עם פוטנציאל ל – 13,000 יח"ד אבל היום אני מחשב מסלול  מחדש כי הסתבר לי שההסכמים עם הממשלה הם המלצה בלבד. בניתי שכונה הבטיחו לי גשר הבטיחו לי ניקוז אין גשר ואין ניקוז , עוד חצי שנה אני סוגר את הועדה המקומית כי אין ניקוז אין תחמ"שים אין גני ילדים ואין בתי ספר. ככה לא בונים חומה! צריך להקים גוף כמו רשות מקרקעי ישראל שידאג לנושא התשתיות, חמש שנים אין משילות בממשלות, ולבנייה של דירה יש עשרות משמעותיות והמדינה היא שמהווה את החסם הגדול, תנו לי עצמאות ואני אדאג לניקוז, אני אדאג לאוטובוסים". 

אבישי קימלדורף בכנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
אבישי קימלדורף בכנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

אבישי קימלדורף, שותף מנהל פרויקטים ראשי, קרן ריאלטי, ציין כי: "אנחנו  כיזמים וכקרן להשקעות בנדל"ן רואים בערי השרון פוטנציאל אדיר. כיום נוצרים אזורי פיתוח ומוקדים חדשים שבעבר לא היו קיימים, והתפקיד שלנו לאתר את ההזדמנויות לרכוש נכסים ולהשביח את הקרקעות.  במוקדים שבהם יוקמו התחנות העתידיות של המטרו תתאפשר תוספת גדולה של זכויות וצריך לזהות את ההזדמנויות, אבל במקביל אנחנו לא מתעלמים מהאתגרים, שמענו את ראש העיר הרצלייה בנוגע לחסמים בתחום התשתיות ואני מזדהה עם הדברים שלו, בנוסף בכל הקשור לאזורים סביב המטרו, המדינה שכחה לסדר גם את מספרים. היטל השבחה עומד כבר היום על רמה 75% בסמוך לתחנות מטרו, כלומר לוקחים לנו כסף מהכיס עכשיו על זכויות שינתנו בעתיד באמצעות תמ"א 70 שעוד לא אושרה סופית".

עמוס דבוש בכנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
עמוס דבוש בכנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

עמוס דבוש, מנכ"ל קרדן נדל"ן, ציין כי: "אני מבין את ראש העיר ההרצליה ואת הבעיות שהוא מתמודד איתם, אבל אי אפשר להשאיר את הכל מפורק, מישהו חייב להניע את הגלגלים בענף. באים אלינו כיזמים ואומרים לנו קומו וסעו והדברים יסתדרו אבל כמה אפשר לריב, להתווכח ולהילחם?". 

דבוש התייחס גם לנתונים שהוצגו בכנס על עלייה בבנייה של דירות קטנות וציין כי: "אכן בונים יותר דירות קטנות כי יש דרישה מצד הדיירים, אבל הדרישה נובעת בעיקר מהעלייה במחיר ואל בגלל שרוצים להצטופף, יש גם הרבה אוכלוסיות שצריכות דירות קטנות כמו משפחות חד הוריות וגם משנמכי דיור מבוגרים שעוברים מצמוד קרקע לדירת 3 חדרים במרכז העיר".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות