הבניין הישן ברחוב עוזיאל פ"ת // מגדילים
הבניין הישן ברחוב עוזיאל פ"ת // מגדילים

"אגפי ההנדסה צריכים להסביר לפקידים שהתחדשות עירונית היא עדיפות עליונה"

אהרון דינוביץ, יו"ר ארגון הקבלנים והבונים פתח תקווה, בעקבות נתוני ההתחדשות העירונית שדירגו את העיר בין 10 המובילות: "רשות עירונית שלא תתעסק בהתחדשות ב-5 השנים הקרובות, צריכה ללכת הביתה. נכון שבשנים האחרונות הייתה תזוזה בפתח תקווה אבל היא מאד מינורית"

מגדילים 02.06.2019

פתח תקווה מדורגת במקום ה-8 ברשימת 10 הערים המובילות בהנפקת היתרים בתמ"א 38 במהלך 2018, כך עולה מנתוני הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית שפורסמו לאחרונה, כאשר מתוך כלל ההיתרים שהונפקו בפתח תקווה ומדרגים אותה ברשימה, 16 מהם ניתנו לפרויקטים של חיזוק והרחבה ו-8 מהם לפרויקטים של הריסה ובנייה מחדש.

בעקבות הנתונים, אומר אהרון דינוביץ, יו״ר ארגון הקבלנים והבונים פתח תקווה, כי: "ההתחדשות העירונית ותמא 38 היא בנפשנו. רשות עירונית שלא תתעסק בהתחדשות ב-5 השנים הקרובות, צריכה ללכת הביתה. האזרחים מודעים, וכולם רוצים בסופו של דבר לשנות את איכות חייהם. נכון שבשנים האחרונות הייתה תזוזה בפתח תקווה ובפרט בשנה האחרונה, אבל היא מאד מינורית. צריכים להכריז על השנים הבאות כשנות ההתחדשות העירונית. להפשיר קרקעות חקלאיות לא יתן פתרון לאנשים שגרים בבלוקים משנות ה-50. הם צריכים לשנות את החיים שלהם. כולנו יודעים שיש בעיה של תשתיות. אנחנו מכים על חטא, ונכה על חטא שהילדים שלנו ימשיכו לגור בבלוקים המכוערים האלה. לכן אין ברירה".

יור ארגון קבלני פתח תקווה אהרון דינוביץ // צילום: סמדר יזדי
יור ארגון קבלני פתח תקווה אהרון דינוביץ // צילום: סמדר יזדי

עוד עולה מהנתונים שפורסמו, כי פתח תקווה מדורגת ברשימת 10 הערים המובילות בהנפקת היתרי בנייה עד סוף 2018. בסך הכל ההיתרים שהונפקו בפתח תקווה במהלך 2018 מתייחסים ל – 360 יחידות דיור ול- 12 מתחמים בביצוע. גם ברשימת 10 הערים המובילות בהוספת יח"ד מוצעות בתכניות מאושרות במיזמי פינוי-בינוי, פתח תקווה מדורגת ברשימה. מספר יחידות הדיור המוצעות בתכניות מאושרות במיזמי פינוי-בינוי עומדים על 2,907 יחידות דיור ומספר המתחמים תחת קטגוריה זו עומד על 10.

דינוביץ: "כל אגפי ההנדסה בעיריות צריכים להסביר לעובדים ולפקידים שזה בעדיפות עליונה ויש לקדם את התיקים האלה שלא יסחבו שנים רבות. ראשי הרשויות צריכים להיות מחויבים להתחדשות כמו לחינוך, ניקיון ובטחון התושבים. זה חלק מהאג׳נדה שצריכה להיות מושרשת"

לקבלת עדכונים וחדשות בוואטספ >>> לחצו כאן

בואו להגיב ולהשמיע את דעתכם. הצטרפו עכשיו לקבוצת הפייסבוק הפורום הישראלי להתחדשות עירונית >>> להצטרפות

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות