banner
רפי אלמליח // צילום: דוברות רמ״י | Depositphotos
רפי אלמליח // צילום: דוברות רמ״י | Depositphotos

רפי אלמליח מונה לתפקיד מנהל מינהל התכנון ויחליף את דלית זילבר

שרת הפנים, איילת שקד: "החלטתי למנות את רפי אלמליח לתפקיד מנהל מינהל תכנון מכיוון שהוא האדם המתאים ביותר בעת הזו לנהל את הארגון.

שרת הפנים, איילת שקד הודיעה היום על מינויו של רפי אלמליח למנהל מנהל התכנון, בכפוף להחלטת ממשלה. הוא יחליף בתפקידו את דלית זילבר.
רפי אלמליח (55) נשוי ואב ל-3, מתגורר במודיעין ובעל תואר שני בתכנון ערים מהאוניברסיטה העברית. בעשור האחרון כיהן כראש האגף הבכיר לתכנון של רשות מקרקעי ישראל וחבר הנהלת הרשות, במסגרת תפקיד זה ניהל כ-80 עובדים בהיקף תקציב שנתי של 300 מיליון ₪, בהיקף פעילות של 800 תוכניות. במסגרת זו הוביל רפי תוכניות בינוי, תשתיות וסביבה רבות בקרקעות המדינה וסייע ביצירת מענה תכנוני לדיור של כ- 2.5 מיליון תושבי המדינה.

לצד תפקיד זה כיהן אלמליח כחבר במועצה הארצית לתכנון ובנייה, בוועדה לתשתיות לאומיות, בוועדות המחוזיות, בוותמ"ל, בועדות המשנה של המועצה הארצית ובמוסדות תכנון במועצת גנים לאומיים ושמורות טבע ובקרן לשמירה על שטחים פתוחים.
במשרד הפנים מציינים כי: "בין התוכניות הבולטות שיזם וקידם היו מפרץ החדשנות במטרופולין חיפה, פינוי שדה דב, צריפין, תל השומר, סירקין. זאת ועוד הוביל ותכנן את התכנון האסטרטגי לרמת הגולן. בנוסף, קידם תכנון מאסיבי ביותר בערי הפריפריה, בכללן קרית גת (בה הוענק לו אות יקיר העיר), באר שבע, אשקלון, נתיבות שדרות, אופקים, דימונה וירוחם. כמו כן עסק בפרוייקטים של תשתיות של אנרגיה מתחדשת, מט"שים, דיור לעולים, מחצבות, בתי חולים ותכנון סביב תחנות המטרו והרכבת".

שרת הפנים, איילת שקד: "החלטתי למנות את רפי אלמליח לתפקיד מנהל מנהל תכנון מכיוון שהוא האדם המתאים ביותר בעת הזו לנהל את הארגון. אלמליח משלב חזון ותפיסה ייחודית של התפקיד מתוך ניסיון רב והיכרות מעמיקה עם כלל מערכות התכנון. לאלמליח הבנה מערכתית רבה ויכולת מוכחת בביצוע, הובלת והנעת תהליכים. בעת הזו, מדינת ישראל מצויה בפני משבר דיור חסר תקדים אשר הולך ומחריף מיום ליום, ולו השפעות חברתיות וכלכליות קשות מנשוא על הציבור הישראלי. אין ספק כי מנהל התכנון הוא מרכיב קריטי ביכולתה של מדינת ישראל להתמודד בשנים הקרובות עם המשבר ועל כן בחרתי באלמליח שיצטרף למשימה הלאומית ויטול חלק בהתמודדות עמו. למנהל תכנון משימת על- לתכנן מאות אלפי יחידות דיור בזמן קצר ולהאיץ תהליכים בועדות המחוזיות, מצאתי ברפי את האדם המתאים לעשות זאת. מאחלת לרפי הצלחה רבה". 

יו"ר מטה התכנון, עו"ד שלומי הייזלר: "אני מברך את מר רפי אלמליח על בחירתו לתפקיד מנהל מנהל התכנון. ועדת האיתור ראיינה ובחנה מספר מועמדים ראויים לתפקיד, כאשר אלמליח בלט בתור איש של עשייה הניחן ביכולת להוביל פרויקטים בסדרי גודל משמעותיים, זאת לצד היותו בעל ניסיון רב בתחום התכנון והבניה ובעל יכולות ביצוע מרשימות כאשר לאורך השנים יזם וקידם תוכניות מגורים משמעותיות ברחבי הארץ. אני סמוך ובטוח שרפי יסייע להובלת עולם התכנון בשנים הקרובות תוך קידום שלל הרפורמות הנדרשות לשוק הדיור, זאת בד בבד עם האצת התכנון באופן מיטבי ומשמעותי"

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות