תמיר חפץ

 | 

מנכ"ל קן התור התחדשות עירונית

תמיר חפץ (49) מנכ"ל חברת קן התור התחדשות עירונית, חברת הבת של קן התור הנדסה ובנין שהוקמה בשנת 1993, ונחשבת לאחת החברות המובילות והאיתנות בארץ, שעומדת בסטנדרטים המחמירים ביותר ובעלת הסיווגים והתקנים הגבוהים ביותר בענף הבנייה הישראלי.

חברת קן התור חתומה על למעלה מ־50 פרויקטים של התחדשות עירונית בשלבי ביצוע שונים, חלקם מאוכלסים, חלקם בבנייה וחלקם בשלבי קידום ואישור תוכנית והיתר בנייה. רוב הפעילות מרוכזת בתל אביב ובירושלים, אך החברה פעילה גם בערים נוספות כמו יהוד, בת ים, הרצליה, לוד פ"ת ועוד.

את תחילת דרכו בעולם הנדל"ן עשה חפץ לפני כ־15 שנה. 

על שיאיו המקצועיים במהלך שנות פעילותו בתחום, אומר חפץ:
"כל פרויקט הוא עולם ומלואו. מבניין קטן שעשינו לו חיזוק ושיפוץ ועד פרויקט ענק של פינוי בינוי שבו מפנים 300 דיירים ובונים 1000 יח"ד חדשות. מאחורי הפרויקטים, יציקות הבטון, טבלאות האקסל, המספרים והכסף, יש אנשים שגרים בדירה ישנה, יש זיכרונות ונוסטלגיה ויש התחדשות, התחלות חדשות וחיים. ולכן, כנס חתימה,  אישור תוכנית, אירוע הריסה ובוודאי אירוע סיום פרויקט ואכלוס דירות – כולם תמיד ובכל פעם מחדש מרגשים מאוד. זכינו לבנות את הארץ ולעשות צדק חברתי עם בעלי הדירות בבניינים הישנים, זה מרגש בכל בוקר מחדש".

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיב חפץ:
"קן התור התחדשות עירונית היא חלק מקבוצת קן התור הנדסה ובניין, מתוקף כך שאנחנו חברת יזמית שגם בונה לעצמה את הפרויקטים, אני גאה לספר שלמרות המצוקה הגדולה של פועלים – אתרי הבנייה של החברה עובדים כמעט בתפוקה מלאה. קן התור הגיבה מהר למצב והתארגנה עם כוח אדם חלופי בכל האתרים שלה תוך שבועות סופרים מפרוץ המלחמה. מעבר לכך, המלחמה היא אתגר משמעותי כי כמות גדולה מאוד של עובדים בחברה התגייסו למילואים, ואנחנו כמובן גאים בכך. בזכות המלחמה הבנתי איזו עוצמה וכמה חוזק יש לחברה שלנו – כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים. אני מאחל לכולם לחזור הביתה בשלום".

נגישות