עו"ד שי פרטוש

 | 

מייסד משרד עורכי דין שי פרטוש

עו"ד ונוטריון שי פרטוש (44) הינו המייסד והבעלים של משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, תכנון ובנייה והתחדשות עירונית. מדובר במשרד בוטיק שהקים שי לפני 15 שנה ומאז צבר ניסיון עצום בליווי מוצלח של פרויקטים מורכבים של התחדשות עירונית. 

שי חרט על דגלו מתן יחס ושירות אישי לכל לקוח וטיפול מעמיק ויסודי בפתרון כל בעיה משפטית שעולה על שולחנו. במשרד פועלים צוות עורכי דין המעניקים ליווי משפטי מקצועי לבעלי הדירות  בפרויקטים שניתן לאחר ביצוע ניתוח מעמיק לצרכיהם המשתנים. ליווי זה נעשה תוך עדכון שוטף בנעשה ובמציאת פתרונות מקצועיים ויצירתיים על מנת להבטיח את מקסום התמורות הניתנות להם.

בימים אלו מקדם המשרד פרויקטים של פינוי בינוי, תמ"א 38 וחלופת שקד בהיקף של כ-400 בניינים במרכז הארץ ובהן כ-10,000 דירות קיימות. במרוצת החודשים הקרובים יתבצעו מספר פינויים בבניינים המיועדים להריסה ותחל הבנייה בששה פרויקטים.  

את השיא המקצועי שלו עד עתה מייחס שי לפרויקט פינוי בינוי מורכב במיוחד אותו מקדם משרדו בשכונת יוספטל בפתח תקווה. בעקבות פעילות המשרד מקדמת העירייה תב"ע חדשה לשכונה הוותיקה במסגרתה היא תחולק לעשרה מתחמים שונים של התחדשות עירונית. משרדו של שי מייצג 136 בעלי דירות בשניים מהמתחמים: "אנחנו נמצאים כרגע בשלב מתקדם של דיון בהפקדה ומאמינים שבעוד כשנתיים התב"ע תהיה מאושרת. יהיה שם מכפיל של 3.4 ומאות יחידות דיור חדשות. נכון להיום השכונה מוגדרת במצב סוציו אקונומי מאוד נמוך והיא תהפוך לאחת השכונות המפותחות של העיר. בסמיכות אליה תיבנה השכונה החדשה סירקין מזרח ויחד הן יהוו מנוף פיתוח עירוני. התחלנו את התהליך בשנת 2012 ולאחר שגיבשנו את בעלי הדירות, עיריית פתח תקווה לקחה על עצמה לקדם את התהליך. אנחנו למעשה החלוצים שניתבו את העירייה לסמן את השכונה בעדיפות גבוהה להתחדשות עירונית ואלו שהעלו את הנושא על סדר היום העירוני. אנו שמחים שראש העיר רואה איתנו עין בעין ומקדם את תהליך ההתחדשות".

לשאלה כיצד המשרד מקדם פרויקטים בתקופה כה מאתגרת משיב שי: "דווקא בתקופת המלחמה קיימת תחושת שליחות בחידוש מבנים ישנים אשר עתידים לספק ביטחון לדיירים. מאז פרוץ המלחמה התחדד הצורך בממ"ד והטלפון במשרד שלנו לא מפסיק לצלצל. לאורך כל השנה המשרד אנחנו מפגינים רגישות לצרכי הלקוחות על אחת כמה וכמה בתקופת חירום שכזו. אני גאה לעמוד בראש משרד שמחבק ומלווה את הדיירים ומעניק להם מעטפת מלאה מקצה לקצה לכל אורך התהליך". 

עו"ד פרטוש הינו בוגר תואר במשפטים LL.B, בוגר תואר שני LL.M במשפטים (התמחות מקרקעין) ובוגר תואר שני במנהל עסקים I.B.A. בנוסף הוא בורר, מגשר ונוטריון  מוסמך.

נגישות