יוסי הררי

 | 

מנכ"ל ושותף בקבוצת גרניט מבית אפי קפיטל נדל"ן

יוסי הררי (45) מנכ״ל ושותף בקבוצת גרניט מבית אפי קפיטל נדל״ן. החברה מתמחה בייזום פרויקטי התחדשות עירונית בעיר תל אביב. החברה מקדמת כיום למעלה מ-20 פרויקטי התחדשות עירונית בתל אביב בשלבי תכנון שונים, הפרוסים מיפו ועד לשכונות עבר הירקון.

על הבחירה להתמקד בהתחדשות עירונית בעיר תל אביב, מספר הררי:
"הבחירה נבעה קודם כל מתוך אהבה גדולה לעיר. הצבנו לעצמנו יעד להפוך לאחת מהחברות המובילות והאיכותיות שפועלות בתל אביב. על מנת להגיע ליעד שהצבנו לעצמנו, נדרשת מקצועיות ללא פשרות יצירתיות מחשבתית ככלל וכלפי בקשות וצרכי בעלי הנכסים בפרט, היכרות מעמיקה עם האוכלוסיה בכל השכונות השונות בעיר, הסטנדרטים המצופים בכל שכונה, התב"עות בכל אזורי העיר והיכרות עם העבודה מול הרשות המקומית על כל מחלקותיה".

את תחילת דרכו המקצועית עשה הררי בשורה של תפקידים בתחום הסייבר בחברות היי-טק, ולאחר מכן בתפקידי ניהול בכירים בחברות קמעונאיות מהגדולות במשק. לתחום ההתחדשות העירונית נכנס לפני למעלה מ-12 שנים. על ההחלטה להכניס כשותף בקבוצת גרניט את חברת אפי קפיטל נדל״ן הציבורית, אומר הררי: "זו אחת ההחלטות הכי טובות שקיבלתי. בראש ובראשונה זה חיבור בין אנשים. בנוסף, אנחנו חולקים ערכים משותפים – חברת אפי קפיטל נדל״ן הינה חברת נדל״ן עם DNA של שימת הלקוח במרכז, של אנושיות (תכונה נדירה בשוק הנדל"ן), ועם רקורד של עשייה מקצועית ואיכותית בתחום יזמות הנדל״ן. השותפות הזו מקנה לגרניט גב כלכלי משמעותי בתקופה מאתגרת בה סביבת הריבית ואירועי מקרו משפיעים מאוד על תהליכי ההתחדשות בעיר ועל היזמים הפועלים בה. האיתנות הפיננסית הכרחית ומאפשרת לנו להמשיך ולפתח את החברה ולהפוך אותה לשחקן מרכזי ומוביל בתחום ההתחדשות העירונית בתל אביב".

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיב הררי:
"תחום הנדל״ן הינו תחום רווי אי וודאות, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהתחדשות עירונית – תחום יחסית חדש בארץ במונחים של פרויקטים נדל"ניים, שעדיין ממשיך ומתפתח כל הזמן בהיבטים תכנוניים, רגולטוריים, קנייניים ומשפטיים. אנחנו נדרשים בכל זמן נתון לקבל החלטות בתנאי חוסר וודאות (בעיקר תכנוני, אך לא רק) ולכן, הגמישות המחשבתית והיצירתיות הינן יכולות קריטיות בתהליך, כאשר במיוחד בתקופה המורכבת הזו, היזמים נדרשים לקדם תהליכים בצורה מחושבת, יצירתית וחכמה על מנת למזער סיכונים ולעבור בהצלחה את התקופה הנוכחית". 

נגישות