עו"ד שמואל שוב

 | 

שותף מנהל במשרד עורכי הדין שוב ושות'

שמואל שוב (57) שותף מנהל במשרד עורכי הדין שוב ושות', אחד מהמשרדים הגדולים הוותיקים והמובילים בארץ בתחום המקרקעין, התכנון והבנייה והתחדשות עירונית. המשרד אשר הוקם בשנת 1957 על ידי עו"ד משה שוב ז"ל, מנוהל כיום על ידי ילדיו, עו"ד שמואל שוב , שותף מנהל, ועוה"ד נעמה שיף ואביעד שוב, השותפים. מחלקת ההתחדשות העירונית במשרד הוקמה רשמית בשנת 2015 והיא מנוהלת על יד עו"ד נעמה שיף.

המשרד עוסק בייצוג עסקאות נדל”ן מורכבות וסבוכות, ליווי תכנוני של מתחמי קרקע גדולים ומרובי בעלים במערב ראשון לציון, מתחם ה-1,000, בת-ים, שדה דב, עבר הירקון, פי גלילות, מתחם סומייל (שקם תל אביב), חוף התכלת הרצליה, ח- 500 בחולון, הגוש הגדול ועוד. המשרד מאגד את בעלי הקרקע לקידום משותף של הפרויקטים, מבצע עסקאות מול יזמים, וכאשר נדרש, מקדם הליכי פירוק שיתוף מורכבים. כמו כן, המשרד עוסק בייצוג (ליטיגציה ) בכל הערכאות. בהתחדשות עירונית המשרד מתמחה בליווי ובייצוג דיירים ויזמים בפרויקטים של התחדשות עירונית, תוך הענקת ליווי משפטי מקיף וצמוד, החל משלב ההחלטה העקרונית על ביצוע הפרויקט, דרך ניתוח ובחירת ההצעות מטעם היזמים, ניהול המו"מ ועד לסיום הפרויקט. המשרד מטפל בלקוחות בכל חלקי הארץ ומעורב במאות פרויקטים למגורים מסחר ותעסוקה ובעשרות פרויקטים של התחדשות עירונית.  

על רגעי השיא המקצועיים במהלך שנות פעילותו בתחום, אומר שוב:
"לאורך השנים היו למשרד הרבה מאוד שיאים מקצועיים, ייצוג בעסקאות של עשרות ומאות מיליוני שקלים, פסקי דין והחלטות תקדימיות בתחום הנדל"ן וייצוג אלפי בעלי קרקעות פרטיים במתחמים מרובי בעלים. הרגעים המספקים ביותר בעבודה היו לראות איך מתחם בייעוד חקלאי משנה ייעוד וללוות את בעלי הקרקעות בציוני הדרך של אישור תוכניות הבנייה, הבנייה עצמה ועד לאכלוס הדירות". 

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיב שוב:
"התקופה אמנם מאתגרת אבל היא גם תקופה של הזדמנויות עבור חברות הבניה והיזמים אותם אנחנו מלווים. זאת הזדמנות להתמקד בהליכי תכנון ורישוי, לתכנן קדימה, ולזרוע את הזרעים ולהכין מלאים ליום שאחרי המלחמה. כמי שעוסק בנדל"ן עשרות שנים, אנחנו מכירים את השוק ויודעים שיש תקופות טובות יותר וטובות פחות, אנחנו לא דוגלים "בהשתוללות" בתקופות בהן המחירים עולים וברכישת קרקעות בכל מחיר, וזה מאפשר ללקוחות שלנו לעבור גם את התקופות המאתגרות  ולנצל את ההזדמנויות שצצות עכשיו". 

נגישות