עו"ד מורן גור

 | 

מייסד ובעלים חברת עורכי הדין גור ושות'

מורן גור (43) הינו מייסד ובעלים מורן גור משרד עו"ד ונוטריון, המתמחה בהתחדשות עירונית, תכנון ובניה. המשרד חתום על ייצוג של למעלה מ 5,000 יח"ד שיהפכו לכ-20,000 יח"ד במגה פרויקטים הן באזורים פריפריאליים והן באזורי ביקוש. המשרד חרט על דגלו להיות חלוץ בתחום הפינוי בינוי ולייצר יש מאין, בדגש על אזורים הדורשים התערבות וידע בתחום ההתחדשות והתכנון, לצד יכולות ליטיגציה גבוהות ברמת  – ONE STOP SHOP ליווי שמוכיח עצמו עד מאד. המשרד התרחב ופתח שלוחות נוספות בדרום ובצפון ונותן מענה מקצועי, אישי ומיידי לכל קשת האוכלוסייה בכל מקום בארץ".   

את תחילת דרכו בעולם הנדל"ן עשה עו"ד גור לפני כ-20 שנים. 

על שיאיו המקצועיים במהלך שנות פעילותו בתחום, אומר עו"ד גור:
"פרויקטים רחבי היקף שקרמו עור וגידים לכדי אישורים בפועל, החל מליווי וקידום תכנית בניין עיר (תב"ע) וכלה בהתנהלות מול מוסדות התכנון ובתי המשפט, כדי למקסם עבור לקוחותינו את זכויות הבניה. דוגמה שזכורה לי היטב היא מעורבות אישית שלנו בטיפול בפני מוסד התכנון, כתוצאה מהטיפול האישי והמקצועי, הלקוחות קיבלו זכויות בשווי של כשני מיליון ₪ נוספים לכל דייר, שהתבטאו בתוספת מ"ר והצמדות של שטחים שלא היו להם טרם מעורבותנו". 

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיב עו"ד גור:
"בדיוק באותו האופן, ביצירתיות ותשוקה לסייע לכמה שיותר בעלי דירות המעוניינים לחזק את דירותיהם ולחדשן. דווקא כיום, ביחס לתקופות אחרות בשני העשורים האחרונים, ניכר שיש נכונות בלתי רגילה מצד בעלי הדירות אותם אנו מייצגים, הן בפרויקטים קטנים של תוספות ממ"דים ומרפסות והן במגה פרויקטים של פינוי בינוי. לצד החקיקה שהתעדכנה והורידה את רף ההסכמות, הרבה מאד צווארי בקבוק נפתחו ואנו מזהים התעוררות של ממש גם מצד מוסדות התכנון, שמאד קואופרטיביים איתנו כמייצגים וגם מצד היזמים, זאת בין השאר מהטעם שאי אפשר להתעלם מהעלטה שרובצת על כתפי יזמים (קטנים כגדולים) אשר באופן טבעי מעדיפים להשקיע בפרויקטים של פינוי בינוי – שם הסיכון ביחס לסיכוי להניב רווח יזמי משמעותי – הוא אידיאלי, באופן שבו פרויקט פינוי בינוי לא מצריך מהיזם להיכנס להשקעה של רכישת קרקע במיליוני שקלים אלא רק בתוכניות אדריכליות, ואנליזה משפטית תכנונית של הפרויקט. לא בכדי יותר ויותר שחקנים גדולים נכנסו לתחום בשנה החולפת, ומסמנים את תחום ההתחדשות העירונית כדבר הבא. מידי שנה אנו מאחלים שמוסדות התכנון יהיו יותר קואופרטיביים – וניכר שאכן נעשה צעד קדימה, אולם, עדיין יש מקום להתייעלות בדגש על לוחות הזמנים ויישור קו עם מדינות מתוקנות, אי לכך הצורך במייצג היודע לנתב תוך כדי תנועה, כזה שכבר ראה הכל מהכל ובעל ניסיון, לשיטתי, מהווה אבן דרך חיונית בתהליך, זאת בין השאר במסגרת כלל השיקולים שדייר צריך לקחת בחשבון טרם התקשרותו בפרויקט התחדשות עירונית". 

נגישות