גל קסטל

 | 

משנה למנכ"ל, אורון נדל"ן

גל קסטל (53), נשוי + 3, מכהן כמשנה למנכ"ל בחברת אורון נדל"ן מקבוצת אורון אחזקות והשקעות, המתמחה בייזום נדל"ן , ביצוע והתחדשות עירונית. קסטל אמון על ניהול של כ- 40 פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית בצבר של כ- 10,000 יחידות דיור חדשות. הפרויקטים של חברת אורון נדל"ן  פרוסים בכל רחבי הארץ מדרום ועד צפון. במהלך שנת 2024 החברה תבצע בפועל בנייה של כ- 2,000 יחידות חדשות ופינוי של 4 פרויקטים נוספים בתל אביב ובת ים ו- 2 נוספים בחולון.

את דרכו המקצועית בתחום הנדל"ן עשה קסטל לפני כ-13 שנים באורון נדל"ן, תחילה כיהן כסמנכ"ל שיווק, בהמשך עבר לתפקיד סמנכ"ל התחדשות עירונית ובשנה האחרונה מונה לתפקיד המשנה למנכ"ל.

קסטל חתום על מיצובה של חברת אורון נדל"ן כאחת מחברות ההתחדשות העירונית המובילות כיום בישראל. לאחר שנים של מסירות לעבודה מקצועית ומאתגרת, הובילו קסטל וצוותו את החברה לשלבי פינוי והתחלות בניה של מספר פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, ביניהם, פרויקט אולגה בחדרה, פרויקט בדרך השלום בתל אביב, חשמונאים בבת ים, ביאליק וחנקין בחולון.

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיב קסטל:
"מול הדיירים התהליך תפס תאוצה משמעותית. דיירים שבעבר סרבו לחתום או לקדם פרויקט, מודעים כיום למשמעות הצורך בממ"ד ובמשמעותה של ההתחדשות עירונית, הם מבקשים לחתום ולהיות מעורבים בתהליך. ללא ספק ההלם של ה- 7/10 והמלחמה שפרצה חידדו את הצורך בהתחדשות עירונית בקרב בעלי הדירות. מנגד, לצערנו, מרבית הרשויות לא שינו את תפיסת העולם בכל הקשור להסרת החסמים לתכנון תב"עות וקבלת היתרים. הסחבת עדיין קיימת, לצערנו, וחלק מהרשויות עדין לא השכילו להתאים את המשאבים להיקפי הפרויקטים שמגיעים לשולחנם. גם הבחירות לרשויות שעומדות להגיע בקרוב אינן מועילות לקידום הפן התכנוני, וחלק לא קטן מהוועדות כלל אינן מתכנסות".

נגישות