נחמה בוגין

 | 

שמאית מקרקעין ומשפטנית, בעלים נחמה בוגין בע"מ, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין

נחמה בוגין (60) שמאית מקרקעין ומשפטנית, בעלים של נחמה בוגין בע"מ – משרד לשמאות מקרקעין וליווי הליכי ייזום נדל"ן, בנוסף, מכהנת בוגין כיו"ר לשכת שמאי המקרקעין. משרד נחמה בוגין בע"מ מתמחה בשירותי ייעוץ ושמאות מקרקעין, המבוססים על ניסיון מעשי מגוון בתחומים הרחבים של ענף המקרקעין, הכולל בין היתר: ליווי הליכי תכנון לרבות היטלי השבחה, הפקעות ופיצויים, ייצוג והגשת תביעות פיצויים בגין הפקעות לכביש חוצה ישראל, כבישי מע"צ, רכבת. ליווי להליכי פינוי בינוי משלב ההתארגנות עד להשלמתם, היכרות והתמודדות מול רשות מקרקעי ישראל – דמי הסכמה, דמי היוון, דמי היתר ושימושים חורגים. ליווי וייזום פרויקטים – לרבות הליכי שינוי ייעוד. מגזר כפרי – מושבים וקיבוצים, מימוש זכויות עפ"י החלטות רשות מקרקעי ישראל, שינויי יעוד, הרחבה, "שיוך דירות" בחלופות השונות. ייעוץ ובדיקות כדאיות לגבי רכישה או מימוש נכסים, תוך בחינת השימוש המיטבי של המקרקעין. ביצוע שומות לצורך שיעבוד בטוחות לבנקים. מתן חוות דעת לצורך יישום תקינה חשבונאית חדשה (IFRS). מתן חוות דעת מומחה לבתי משפט בתחום המקרקעין. עריכת בוררויות במחלוקות בתחום המקרקעין ועוד.

משרד נחמה בוגין בע"מ חתום על למעלה מ-100 פרויקטים במסגרת פינוי בינוי בהיקף של כ-12,000 יח"ד לפינוי, בשלבים שונים, החל מתכנון ועד לביצוע, ובפריסה ארצית מחיפה ועד רחובות, כולל ירושלים. 

את תחילת דרכה בעולם הנדל"ן עשתה בוגין לפני 36 שנה, בתחום ההתחדשות העירונית היא פעילה החל מהפרויקטים הראשונים בישראל, לפני כ-17 שנה.

על שיאיה המקצועיים במהלך שנות פעילותה בתחום, אומרת בוגין:
"אני מתמחה בליווי בעלי דירות, והערך המוסף שאני מביאה איתי הוא הוא היכולת לגשר בין קבוצות דיירים בעלי אינטרס שונה, לעיתים קרובות, חילוקי דעות מסוג זה הם אלה שמעכבים את הפרויקט ("האויב הכי גדול של הדיירים הם הדיירים עצמם"). השיא מבחינתי ורגעי הסיפוק הגדולים ביותר הם כאשר עשרות ולעתים אף מאות בעלי דירות מגיעים להסכמה והפרויקט יוצא לדרך. זה מגיע לאחר שנים של תהליך מרתק ומורכב, שבסופו מושבחים הנכסים שלהם ואיכות החיים שלהם משתפרת בצורה מדהימה".

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיבה בוגין:
"אנו בתקופה מהקשות שידעה מדינת ישראל, ובכל זאת חייבים לפעול בכל דרך לקידום הענף בכלל, ותחום ההתחדשות העירונית בפרט. במסגרת הלשכה, הובלתי התגייסות מרגשת ומעצימה של עשרות חברי לשכה יחד עם כל עם ישראל לטובת הלוחמים, משפחות העוטף וגם עבור חברי הלשכה שגוייסו או נפגעו עקב המלחמה. בנוסף, נכחתי בדיונים רבים בכנסת שנועדו לקדם ככל שניתן תהליכים חיוניים בשוק הנדל"ן. ספציפית בהקשר של התחדשות עירונית, אני מקדמת הליך של הסדרת נוהל הדיון על תקן 21 שיאפשר קיצור הליכי התכנון, ובנוסף תיקונים שונים בחוק ההסדרים שמטרתם הסרת חסמים וסיוע לדיירים להגשים ולממש את הפרויקט המיוחל".

נחמה בוגין // צילום: שי שהרבני נחמה בוגין // צילום: שי שהרבני
נגישות