עוה"ד אופיר כהן קוניוק ויפעת כהן

 | 

שותפות במשרד כהן קוניוק ושות'

אופיר כהן קוניוק (42), מייסדת המשרד ויפעת כהן (39) הן אחיות ושותפות במשרד כהן קוניוק ושות' . 

המשרד מתמחה בתחום המקרקעין, בדגש על ליווי בעלי דירות בלבד, בפרויקטים שונים וייחודיים בהתחדשות עירונית לרבות מתחמי פינוי בינוי רחבי היקף, וכן עסקאות תמ"א 38 והתחדשות בניינית.

כבר מגיל צעיר נחשפו אופיר ויפעת לעולם הנדל"ן, בשל העובדה שהוריהן עסקו בתחום אשר היווה חלק בלתי נפרד מהשיח המשפחתי בבית.
את תחילת דרכה בתחום ההתחדשות העירונית עשתה אופיר לפני 16 שנים, כמי שהשתתפה בליווי הדיירים בפינוי בינוי הראשון בארץ, היא נחשבת לאחת החלוצות בתחום.
עו"ד יפעת כהן החלה את דרכה בתחום התכנון והבנייה ומהר מאוד הרחיבה את פעילותה בליווי עסקאות מקרקעין מורכבות בדגש על פרויקטים בהתחדשות עירונית ומתחמי פינוי בינוי רחבי היקף. באופן טיבעי השתיים איחדו כוחות ומאז הן מובילות את פעילות המשרד. 

אופיר ויפעת מלוות בהצלחה בעלי דירות בפרויקטים של התחדשות עירונית, בהיקפים של אלפי יחידות מבאר שבע ועד קרית שמונה, הן באזורי הביקוש והן באזורי הפריפריה. 

בעקבות ההתעוררות של הרשויות באזורי הפריפריה בתחום ההתחדשות העירונית, כיום הפעילות שלהן הורחבה משמעותית גם בערי הדרום והצפון בהן ההתחדשות העירונית מהווה צורך משמעותי לביטחון התושבים ולפיתוח החברתי- סביבתי.

על רגעי השיא המקצועיים במהלך שנות פעילותן בתחום, אומרות השתיים:
"בתחום כל כך מורכב, כשהעסקאות הן ארוכות טווח ומלאות מכשולים כל פרויקט שיצא אל הפועל הוא הישג גדול וממש קשה לנו לבחור רק אחד מרכזי. אבל הפרויקטים שמגיעים אלינו אחרי תקיעות של שנים או לאחר היסטוריה של הסתבכויות ויוצאים אל הפועל הם המספקים ביותר". 

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיבות השתיים:
"זו אכן תקופה מאתגרת אשר הגיעה לאחר שרשרת של אירועים קודמים כמו משבר הקורונה וסביבת הריבית הגבוהה שהשפיעו באופן משמעותי על השוק. יחד עם זאת, ניסיוננו מלמד שהשוק יודע להתאושש במהירות גדולה יותר ממה שחושבים ועל כן, בתקופה זו דווקא האצנו תהליכים מתוך ראיית "היום שאחרי". לצד זה, אנו מלוות את לקוחותינו ברגישות יתרה בייחוד מול בעלי הדירות אשר מצאו עצמם מפונים בתקופה זו וזאת מתוך ראייה אופטימית הצופה פני עתיד. 

יש בנו אמונה גדולה בעם שלנו ובתחום ההתחדשות אשר מייצר צמיחה ופיתוח סביבתי אמיתי בשכונות הוותיקות ואנו בטוחות שבתיעדוף נכון של הרשויות השונות הפרויקטים האלו יכולים לתת פתרונות אמיתיים  למשבר הדיור בראייה תכנונית/חברתית רחבה אשר כיום מקבלת משמעות אסטרטגית בטחונית בייחוד ביישובי הפריפריה."

נגישות