עו"ד אילן שרקון

 | 

שותף מייסד פירמת CBA שרקון, בן עמי, אשר ושות'

עו"ד אילן שרקון הינו שותף מייסד בפירמת עורכי הדין  CBA- שרקון, בן עמי, אשר ושות' המתמחה במקרקעין, נדל"ן והתחדשות עירונית. הפירמה מייצגת הן נציגויות דיירים והן מנהלות התחדשות עירונית וועדות לתכנון ובנייה. בימים אלו מלווה הפירמה מאות פרויקטים של התחדשות עירונית בשלבים שונים בכל רחבי הארץ.

עשרות שנות ניסיון וליווי מוצלח של פרויקטים מיצבו את מעמדו של שרקון כאחד מעורכי הדין המובילים בתחום ההתחדשות העירונית, תחום בו הוא נחשב לאחד החלוצים לאחר שליווה כמה מהפרויקטים הראשונים בישראל. 

את דרכו המקצועית הוא החל כעורך דין צעיר בפרקליטות מחוז תל אביב, שם נחשף לראשונה לתחום הנדל"ן וניצת הניצוץ הבוער בו עד עצם היום הזה. הוא מעיד כי המורכבות והאתגרים הרבים אליהן נחשף במסגרת עבודתו בפרקליטות הניעו אותו קדימה אל עבר יעדים והצלחות נוספות בשוק הפרטי. 

את ניסיונו הרב צבר לאחר שניהל בהצלחה תיקים משפטיים גדולים ומורכבים, עבור גופים רבים, כמו גופים ממשלתיים, חברות פרטיות, אנשי עסקים, קבוצות רכישה ועוד.

עו”ד שרקון נחשב לאחד ממובילי הדעה בתחומי התשתיות, תכנון ובנייה, נדל”ן והמשפט המנהלי וזוכה להיכנס בקביעות לרשימת מדריכי הדירוג הבינלאומיים והמקומיים המובילים. כמו כן, הוא משתתף באופן קבוע בפאנלים, מנחה ועדות ומופיע בתכניות שונות בתקשורת המשודרת. הוא כתב את הספר "דיני זכויות בנייה בישראל" הבוחן באופן מעמיק את הסוגייה החשובה שטרם הוסדרה. 

בנוסף לכל עיסוקיו, עו”ד שרקון משמש כבורר בתיקי ליטיגציה שונים בתחומי התמחותו ומייצג לקוחות שנקלעו לסכסוכים מסחריים מורכבים ומסובכים בתחום המשפט המסחרי על כל סוגיו בכל הערכאות, כולל בבית המשפט העליון. 

בנוסף, הוא משמש כמרכז ומנהל מסלול היזמות במכללה אקדמית אונו ומרצה בתחומי עיסוקו בארגונים ומוסדות רבים.

הריסת בניין ישן במסגרת פרויקט מהווה שיא מקצועי עבורו: "הרגע בו הבניין הישן נהרס ובעלי הדירות מבינים שתקופה מורכבת הסתיימה וכעת הם נמצאים בפתחה של תקופה חדשה בה ישדרגו את איכות חייהם, היא מאוד מרגשת בעיניי".

על אתגרי התקופה והאופן בו הוא מקדם תהליכים במהלכה אומר עו"ד שרקון: "אנחנו חיים במציאות מאוד מאתגרת – כבר לא מדובר רק בהתגוננות מפני רעידת אדמה, אלא בהתמגנות מפני איום ממשי של טילים. אני וצוות הפירמה נמשיך לפעול במלוא המרץ והמקצועיות על מנת להעניק ללקוחות שלנו בתים חדשים, שדרוג באיכות החיים ושקט נפשי".

עו"ד שרקון הוא בוגר תואר ראשון ושני (בהצטיינות) במשפטים ולימודי תואר שלישי (PHD) כולם באוניברסיטת ת"א

נגישות