אדר' אבישי קימלדורף

 | 

שותף, מנהל פרויקטים ראשי בקבוצת ריאליטי

אדריכל אבישי קימלדורף (50) שותף ומנהל פרויקטים ראשי בקבוצת ריאליטי, קבוצת קרנות השקעה בנדל"ן הגדולה בישראל. קבוצת ריאליטי פועלת בעולם הנדל"ן כ-16 שנים, מנהלת מספר קרנות פרייבט אקוויטי ונכסים בהיקף של כ- 12 מיליארד שקל, ומתמקדת בהשבחת נדל"ן מורכב בישראל. ריאליטי פועלת לפיתוח עירוני וסביבתי, זאת לצד שיתופי פעולה נרחבים עם הרשויות השונות.
ריאליטי רכשה ומימנה מיום הקמתה כ- 100 נכסים שונים במרכזי הערים בישראל, וכן בגרמניה.

את תחילת דרכו בעולם הנדל"ן עשה קימלדורף לפני כ-22 שנים, לאחר כהונה בתפקיד מהנדס עיר וכהונה נוספת בתפקיד סמנכ"ל תכנון בחברה יזמית ציבורית מובילה, הצטרף לקבוצת קרנות ריאליטי כשותף ומנהל פרויקטים ראשי. התמחותו באדריכלות ובתכנון עירוני, יחד עם הניסיון במגזר הציבורי ובעולם היזמי, מקנים לו ראייה רחבה ומעמיקה, התורמת לניהול תהליכי ההשבחה באופן המאזן בין כלל ההיבטים, וחותר להגעה להסכמות בין כלל מחזיקי העניין.

על שיאיו המקצועיים במהלך שנות פעילותו בתחום, אומר קימלדורף:
"היו שיאים רבים של קידום ואישור פרוייקטים מורכבים. לאחרונה אושרה תוכנית מרחב הפלך (מתחם 'פרדס שניר') הכולל 890 יח"ד, תעסוקה, מסחר ומבני ציבור שאושרו במהירות שיא של 18 חודשים ממועד רכישת הקרקע. הפרויקט המורכב טמן בחובו אתגרים רבים הקשורים להיסטוריה של המקום וזאת בהיבט הקנייני, המשפטי, התכנוני והפיזי, וקודם יד ביד ובאופן צמוד עם עיריית תל אביב. זה פרוייקט משנה אזור מקצה לקצה והשלכותיו החיוביות על הסביבה הקרובה ועם אזור מבואות יפו דרמטיות. ההישג הוא פתרון מכלול הנושאים והתכנון הוא רק אחד מהם ולאו דווקא המורכב שבהם". 

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיב קימלדורף:
"בתקופה זו, באה לידי ביטוי מתודולוגית העבודה הסדורה של הקבוצה אשר מאופיינת במקצוענות, יצירתיות ויכולת לשתף פעולה עם כלל הגורמים הציבוריים והקהילות המקומיות, באופן שיוצר תמהיל אשר מיטיב עם כל הצדדים (Win-Win-Win). לריאליטי מחלקת אימפקט ייעודית וייחודית אשר חוקרת כל נכס שנמצא בפורטפוליו שלה, וזאת על מנת להכיר את צרכי כל בעלי העניין בנכס, בכדי לייצר שימושי ביניים לטובת הסביבה והקהילה, וכן לטייב את התכנון העתידי בהתאם. אנו רואים חשיבות בהעמקת ממשקי שיתוף הפעולה, החשיבה המשותפת והמחקרים המשותפים בין המגזר הפרטי יזמי למגזר הציבורי – כדי להאיץ תהליכים גם בשגרה וגם בתקופה מאתגרת זו, ומניעת מצבים כמו בתמ״א 70 ובמס המטרו שבשל חוסר סינכרון ביניהם יש ירידה בעסקאות ומתעכבים הליכי תכנון ופיתוח ההכרחיים לקידום במרחב העירוני. התקופה הזו גם מחדדת לנו כי על כולנו לעבוד בשיתוף פעולה לטובת עתיד המדינה המדהימה שלנו".

נגישות