עו"ד בתיה בראף מליכזון

 | 

שותפה בכירה בפירמת עורכי הדין הררי טויסטר ושות'

עו"ד בתיה בראף מליכזון, שותפה בכירה בפירמת עורכי הדין הררי טויסטר ושות', המתמחה בתכנון ובניה, נדל"ן, התחדשות עירונית , תכנון ובניה, מיסוי מוניציפאלי, משפט מנהלי ותובענות ייצוגיות. 

תחילת דרכה של הפירמה הייתה בליווי דיירים בפרויקטים של תמ"א 38 בתל אביב, אך מהר מאוד הבנו שפינוי בינוי הוא המנוף העתידי של ההתחדשות העירונית במדינת ישראל, והראיה התכנונית של המתחם כולו הוא לב העניין. כיום מטפלת הפירמה בפרויקטים רחבי היקף ברחבי הארץ , בין השאר, ברמת השרון, בת ים, גבעתיים , רמת גן, חולון, אשקלון, שדרות, פתח תקווה, נתניה ות"א.

את כניסתה לתחום הנדל"ן עשתה בראף מליכזון לפני למעלה מ-30 שנה, ולתחום ההתחדשות העירונית לפני כ- 15 שנה

על רגעי השיא המקצועיים במהלך שנות פעילותה בתחום אומרת בראף מליכזון:
"אין ספק, כי נוצרת חדוות יצירה וסיפוק בעשייה המשפטית כשמלווים דיירים בתחום ההתחדשות העירונית, כשאני מצליחה לרתום לפרויקט, יזם ראוי ואיכותי, בעל איתנות פיננסית ויכולת להוביל את הפרויקט מתחילתו ועד סופו. הדבר חשוב בכל פרויקט, קל וחומר בפרויקטים בהם מדובר באוכלוסייה קשת יום ברמה סוציואקונומית נמוכה, שעו"ד המלווה משמש לא רק כעו"ד יועץ אלא כמורה דרך מקצועי ומוביל. 

בהסכמי התחדשות עירונית חשוב שליזם יהיה גב כלכלי איתן  וניסיון מוכח בקידום פרויקטים, תוך  הבנת התחום אל מול מוסדות התכנון , כך שיוכל בסופו של יום "להרים " את הפרויקט ולהוציא את הדיירים שחלקם חיו בשיכונים, בדלות, ללא  מרחבים מוגנים ובבניינים שאינם עמידים בפני רעידות אדמה, לדירות חדשות שיבנו ע"פ תקנים מודרניים , עם ממ"ד, חניה, מחסן, לובי דיירים, שטחי שירות ופנאי, ויעמיד לרשות בעלי הדירות קרן תחזוקה, שתתחזק את הבניינים לדיירים לאורך שנים. אין ספק שנוצרת הרגשת סיפוק כשאני מצליחה לשלב בין מקצועיות לבין תרומה לקהילה ולהיטיב עם הצד החלש, ולעשות טוב למי שבאמת זקוק לכך, פיזית וכלכלית". 

לשאלה כיצד מקדמים תהליכים בתקופה מאתגרת זו, משיבה בראף מליכזון:
"בתקופה בה אנו מצויים במלחמה יש מודעות גדולה יותר בקרב בעלי דירות לחשיבות של המיגון הדרתי, לצורך בניית ממ"דים , מצב שתומך ומסייע בימים קשים שכאלה בקידום התחדשות עירונית. נוצרה המודעות   וההבנה לכך שזהו העתיד לחידוש הבניה הישנה, לציפוף האוכלוסייה והתאמה לצרכים החדשים של מדינת ישראל . כיום גם כאלה שנטו בעבר יותר להסס וישבו על הגדר, נוטים להיכנס למסלול להתקדם לחתום על הסכם תמ"א או פינוי בינוי, ולזכות בזמן קרוב ליהנות מפירות ההתחדשות העירונית אם בדרך שיזכו בדירה חדשה בה יוכלו להתגורר בסטנדרט גבוהה, או  שישכירו את הנכס ויקבלו דמי שכירות בהתאם. ". 

נגישות