עדי צים

 | 

בעלים צים נדל"ן

עדי צים (53) נשוי + 4, הינו בעלים של חברת צים נדל"ן, המתמחה בתחום הנדל"ן לסוגיו השונים ומקדמת למעלה מ- 80 פרויקטים בהתחדשות עירונית בשלבים שונים של תכנון וביצוע בסך כולל של כ- 35,000 יח"ד בפריסה נרחבת מב"ש בדרום ועד טבריה בצפון. 

תחילת דרכו העסקית של צים הייתה כשהיה רק בן 15, אז פתח מכולת בפתח תקווה ולאחר מכן רכש ותפעל קווי חלוקה של מאפיית אנגל. בהמשך הרחיב את הפעילות בתחום המזון באופן מואץ עם ייסוד הרשת הקמעונאית – “מחסני כמעט חינם” שבשיאה מנתה 36 סניפים ברחבי הארץ והונפקה בבורסה בתל אביב בשנת 2009.
בשנת 2012  מכר את הרשת שבה היה שותף עם אחיו, לחברת יינות ביתן במחיר של 350 מיליון ש”ח. במרוצת השנים ייסד את קבוצת האחזקות adi zim group  המונה שורת עסקים מתחומי הנדל”ן, הקמעונאות, הביטוח, הטכנולוגיה, הפיננסים ושוק ההון.
כיום צים הוא בעל השליטה בחברה הציבורית אס.אר אקורד מהמובילות בתחום האשראי החוץ בנקאי בישראל.
תחת חברת האחזקות הנחשבת כקבוצה הדומיננטית ובעלת שיעור הצמיחה מהגבוהים בישראל, ניתן למנות את החברות הבאות: סנס שוקי הון – חדר עסקאות מט”ח חוץ בנקאי הגדול בישראל, צים סוכנויות ביטוח,  צים אנרגיה מתחדשת.
פעילות הנדל”ן בקבוצה הינה ענפה ביותר, וכוללת עשרות אלפי יחידות דיור המיועדות להתחדשות עירונית במסגרת החברה. צים מנהיג את החברה מתוך מטרה להיות מוביל בשוק מכל ההיבטים: עוצמה פיננסית, ניסיון רב שנים בבניה, ויכולת לתת יחס אישי כלפי כל רוכש ובעל דירה, ותמיד בגובה העיניים.

החברה פועלת בתחום הנדל"ן ובשנים האחרונות עוסקת בעיקר בתחום ההתחדשות העירונית.

על ההישגים המרכזיים של החברה במהלך שנות פעילותה, מספר צים:
"החברה הגיעה תוך זמן קצר לכך שהיא מובילה בארץ בהיקף הפרוייקטים, תוך קידום תבע"ות משמעותיות בעלות היקפים של אלפי יח"ד, כגון תב"ע מאושרת בכיכר התרבות פ"ת- 2 מגדלים עם 185 יחידות דיור מעל מסחר ותעסוקה, אישור הוותמ"ל לפרויקט עצום בשכונת מיל'צן רחובות הכולל כ- 1500 יח"ד, פרויקט ענק בטירת הכרמל אשר אושר במחוזית עם כ 850 דירות ועוד". 

לשאלה מהם ההישגים הגדולים ביותר שלו במהלך שנות פעילותו בתחום, משיב צים:
"הדבר החשוב ביותר עבורי בחיים הוא המשפחה: אשתי, הילדים והנכדות. כל מה שאני עושה הוא אך ורק למענם".

עדי צים // צילום: רז רוגובסקי עדי צים // צילום: רז רוגובסקי
נגישות