אפי כץ

בעלים ומנכ"ל ענב

אפי כץ (60) הינו מנכ"ל ובעלים של חברת ענב, המתמחה בתחום ההתחדשות העירונית.

כץ, שנחשב לאחד מחלוצי ענף ההתחדשות העירונית בישראל, מוביל את חברת ענב מזה 20 שנה לפסגות חדשות ולהישגים משמעותיים, עם שורה ארוכה של פרויקטים בהיקפים נרחבים. 

חברת ענב בהובלתו, מקדמת כיום למעלה מ-30 פרויקטים של התחדשות עירונית, בהיקף של למעלה מ-14 אלף יח"ד בפריסה ארצית רחבה, מחדרה ועד אילת. חברת ענב מתמחה בפרויקטים גדולים ומורכבים של פינוי בינוי, מהבולטים שבהם: פרויקט מונסון ביהוד, הכולל כ-640 יחידות דיור ונמצא בשלב האחרון של האכלוס; פרויקט ענב 360 לבניית 1,068 יח"ד בשכונת תקומה בכפר סבא, שיצא לדרך בימים אלו; פרויקט ענב VILLAGE בקריית אונו, אשר יכלול בניית 255 יחידות דיור ועתיד לצאת לדרך במהלך 2023 ופרויקט פינוי בינוי עין הים בחדרה, הכולל כ-1,200 יח"ד חדשות, 2,300 מ"ר שטחי מסחר, כ-2,000 מ"ר שטחי תעסוקה ו-44,000 מ"ר של שטחי ציבור, שנמצא לקראת אישורו. 

אפי כץ גדל לתוך עולם הנדל"ן. כבר בשנות ה-90 הקים מיזם למגורים בפתח תקווה ובנה את הפרויקט הראשון שלו, שכלל 340 יחידות דיור. בשנת 2001 החליט למקד את פעילותו בתחום התחדשות העירונית בישראל והקים את חברת ענב נדל"ן. מאז, הרחיב את תחומי עיסוקה של החברה תוך קידום פרויקטים באופן עצמאי או בשותפות עם חברות נדל"ן שונות. 

כץ הוא בעל השכלה אקדמית בתחום האלקטרוניקה והאופטיקה, במקצועו שמאי ובעל תעודת הוראה. 

לשאלה, מהם ההישגים הגדולים ביותר שלך, השיב אפי כץ: "המומחיות שלי היא בביצוע פרויקטים במקומות בהם ההתכנות לביצוע פרויקט הינה קשה מאוד עד בלתי אפשרית. תהליכי התחדשות עירונית הם לא רק הריסת מבנים וסלילת כבישים חדשים. התחדשות עירונית כרוכה בגורמים רבים אחרים כמו שיפור תשתיות, הגדלת הגישה לתחבורה ציבורית, שיפור והרחבה של מוסדות החינוך ויצירת מקומות עבודה עבור חברי הקהילה המתגוררים בה וזה דורש שיתוף פעולה של גורמים רבים בכדי להוציא לדרך פרויקט של התחדשות עירונית. לכן, ענב בוחרת לקדם פרויקטים אשר במבט ראשון נראה שהם לא ניתנים לביצוע, ולהביא אותם לכדי מימוש והצלחה."

נגישות