עופר רופא

מנהל סקטור נדל"ן, בנק ירושלים

עופר רופא (41) הוא מנהל סקטור נדל"ן, בנק ירושלים, המתמחה בליווי פרויקטים לבניית דירות מגורים בשיטת הליווי הסגור, לכל מגוון סוגי הפרויקטים (מזומן, התחדשות עירונית וקבוצות רכישה).

את דרכו בבנק ירושלים החל עופר רופא בשנת 2010, תחילה ככלכלן במחלקת המט"ח. לאורך השנים, ביצע מגוון תפקידים בבנק, ובהם מנהל דסק הלקוחות המוסדיים ואחראי על תחום הנזילות בבנק. החל משנת 2015 עובד רופא בסקטור הנדל"ן, בו החל בתפקיד רפרנט עסקי, בהמשך ניהל צוות עסקי ולפני כשנתיים מונה למנהל סקטור נדל"ן.

סקטור נדל"ן של בנק ירושלים מלווה כיום כ- 220 פרויקטים פעילים, בהיקף של למעלה מ- 10,000 יח"ד. הפרויקטים נעים בין פרויקטים עם 10 יח"ד ועד לפרויקטים בני מאות יח"ד, וכל זאת בפריסה ארצית רחבה, כולל מעבר לקו הירוק.

סקטור נדל"ן של בנק ירושלים היה חלוץ בתחום ליווי ההתחדשות העירונית בקרב הבנקים. במהלך השנתיים בהן מנהל עופר רופא את סקטור נדל"ן בבנק ירושלים הוא הצליח להביא את הסקטור להצלחות חסרות תקדים, ביניהן נתח שוק בתחום ליווי הבניה של 8% מהשוק, ומציאת פתרונות מימוניים מורכבים בתקופת קורונה מאתגרת. הישג נוסף בו גאה רופא הוא התאמת פעילות הסקטור לשינויים התכופים בענף הבניה, ולתנאי חוסר הודאות שהתקיימו בשנתיים האחרונות. 

נגישות