דניאלה פז ארז

מנכ"לית ובעלים פז כלכלה והנדסה

דניאלה פז ארז הינה מנכ"לית ובעלים של חברת פז כלכלה והנדסה. 

דניאלה פז ארז היא שמאית מקרקעין, בעלת תואר ראשון (בהצטיינות) בכלכלה וניהול ומוסמכת במינהל עסקים מאוניברסיטת תל-אביב. 

את דרכה המקצועית החלה כשכירה במשרד שעסק בניהול ופיקוח הנדסי, ובשנת 1996 הקימה את חברת פז כלכלה והנדסה, שמעסיקה כיום עשרות מומחים מתחומי השמאות, הכלכלה, ההנדסה והתכנון. 

פז כלכלה והנדסה שותפה לקידום ההתחדשות העירונית בישראל מזה שנים ארוכות – הן ברמת קביעת המדיניות והן בליווי מאות פרויקטים יזמיים. מחלקת השמאות בפז מתמחה בין היתר בתהליכי פינוי בינוי, ובמסגרת זו מעניקה ייעוץ לקובעי המדיניות בנושא ישימות כלכלית בפינוי בינוי והסרת חסמים למימוש. בנוסף, מעניק המשרד שירות לרשויות מקומיות בגיבוש מדיניות להתחדשות עירונית, תוכניות מתאר והקמת מנהלות עירוניות. משרדה של דניאלה פז ארז פועל גם במגזר העסקי, בניהול וליווי תהליך התכנון. 

את ההישג הגדול ביותר שלה, זוקפת דניאל פז ארז למודל שפיתחה החברה שבבעלותה עבור משרד השיכון. לדבריה,  "המודל הדינאמי מאפשר ליזמים ולבעלי בתים לבצע באופן עצמאי בחינה של סף הכדאיות של פרויקטי פינוי-בינוי, מה שמהווה עבורם חיסכון אדיר של משאבים. באמצעות הקלדה של מספר פרמטרים, ניתן להגיע להערכה מהירה וקרובה לממצאי תקן 21 ולקבל הערכה קרובה למציאות של הכדאיות הכלכלית והשפעת היבטי תכנון שונים על היתכנות הפרויקט".  

הישג נוסף שמציינת פז ארז הוא "אישור תוכניות התחדשות עירונית רחבות היקף בניהול פז כלכלה והנדסה במסגרת הותמ״ל בלוד, יהוד ותל אביב."

נגישות