ארז קמיניץ

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה

עו"ד ארז קמיניץ עוסק בתחום הנדל"ן מזה כ-18 שנים, והחל משנת 2013 מכהן קמיניץ כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט אזרחי) ועומד בראש המחלקה למשפט אזרחי בייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים.

קודם לתפקיד זה, כיהן קמיניץ כרפרנט בתחום הנדל"ן במחלקה ובהמשך מונה לראש אשכול נדל"ן. עוד כיהן כנציג שר המשפטים בוועדה המחוזית ירושלים, במועצה הארצית לתכנון ובניה ובמועצת מקרקעי ישראל.

לאורך שנות כהונתו של קמיניץ כראש המחלקה למשפט אזרחי, וביתר שאת בשנים האחרונות, ניצבת באופן רציף על סדר יומו ההתמודדות הממשלתית עם משבר הדיור. במסגרת זו עוסקת המחלקה תחת הנהגתו באופן אינטנסיבי בייזום ובליווי של הליכי חקיקה ממשלתית והחלטות ממשלה בתחום.

במשך שנות פועלו, הפך קמיניץ לדמות מוערכת, מובילת דעה ולמנהיג לאומי. הוא מרבה לקדם ולקחת חלק בשיח מקצועי ושיתופי עם כלל הגורמים במשק, וחתום על הישגים משמעותיים, שישנו את פני המדינה בעשורים הקרובים.

בין הישגיו ומהלכיו פורצי הדרך במשק הדיור בישראל בכלל ובהתחדשות העירונית בפרט, ניתן למנות את הטיפול בשיפור הליכי התכנון, ובכלל זה הקמת הוועדה למתחמים מועדפים לדיור, ייעול הליכי התחדשות עירונית ובכלל זה תיקוני חקיקה המטפלים במארגני עסקאות פיני ובינוי בשוק, ייעול הליכים משפטיים בעניין דיירים שמסרבים באופן בלתי סביר לעסקאות ומתן מענה לאוכלוסיות מוחלשות בתהליכי התחדשות עירונית ובפרט לאוכלוסיית הקשישים.

עוד חתום קמיניץ על טיפול בהיבטי דיור בהישג יד, טיפול בנושא קבוצות הרכישה, קידום פתרונות דיור במגזרי המיעוטים וכן, שיפור וייעול אכיפת דיני התכנון והבניה.

בנוסף לאלו, קמיניץ עוסק רבות גם בהיבטים הכלכליים של שוק הדיור, לרבות בנושא של היטלי השבחה ופיצויים בגין פגיעות מתכנית או הפקעות.

עו"ד ארז קמיניץ // צילום: איל יצהר עו"ד ארז קמיניץ // צילום: איל יצהר
נגישות