עו"ד יעל אזולאי קורקין

בעלים משרד עורכי דין יעל אזולאי קורקין

עו"ד יעל אזולאי קורקין, בעלת משרד עורכי דין, היא מחלוצות ההתחדשות העירונית בירושלים. את המשרד שבבעלותה פתחה לפני יותר מעשור, כשתחום ההתחדשות העירונית בבירת ישראל היה עוד בראשיתו. הידע שלה בתחום הנדל"ן והרצון לעבוד עם דיירים, לצד האתגר של כניסה לתחום שנשלט באותה עת כמעט ורק על ידי גברים, הוא שהוביל אותה להיות חלוצה בייצוג דיירים בתמ"א 38 בירושלים ובהמשך גם להתמחות בפרויקטים של התחדשות עירונית על כל סוגיה. אל דרכה כעצמאית יצאה לאחר קריירה ארוכה במשרד עו"ד נעמי וייל, בו התמחתה בתחום התכנון והבניה והנדל"ן. עו"ד אזולאי קורקין היא בוגרת תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית, בה היא גם מרצה בתחום הנדל"ן.  

משרדה של עו"ד אזולאי קורקין מייצג ומלווה בעשור האחרון פרוייקטים מרכזיים ומאתגרים בירושלים, המשלבים ניצול יעיל של הקרקע ותכנון אורבני מתקדם תוך מתן מענה לאוכלוסיות מגוונות. ההיכרות המעמיקה והניסיון הרב שצברה בייצוג דיירים ויזמים, מציידים אותה בראייה רחבה כמו גם ביכולת להבין את צורכיהן של האוכלוסיות השונות אותן היא מייצגת, לדאוג לאינטרסים שלהן ולמיצוי זכויותיהן ולהתאים להן מענים ויחס פרטני. במענה לשאלתנו, מהו הטיפ אותו תוכלי לתת למקבלי ההחלטות, לא בכדי בוחרת עו"ד אזולאי קורקין לשים זרקור על האוכלוסיות השקופות. לדבריה, "על אף שיפור התנאים לדיירים קשישים ובעלי מוגבלות בתחום ההתחדשות העירונית עדיין נדרשת התייחסות פרטנית לאוכלוסייה זו כחלק אינטגרלי מהתהליך כדוגמת ליווי סוציאלי לשם תמיכה והסבר על התהליך, ליווי בתהליך מעבר הדירה וכדומה".

ימי המלחמה היוו שילוב של דאגה לבנה אשר שירת בגזרה הדרומית עד לאחרונה כלוחם, לצד עבודה אינטנסיבית מול דיירים ויזמים, במטרה לצלוח את העיכובים שכפתה המלחמה ולייצר עבורם פתרונות. אלפי הרקטות ששוגרו לעבר ישראל בחודשים האחרונים, המחישו שוב את חשיבות חיזוק בניינים וממ"ד בכל בית ובכל עיר בישראל, ויצרו ביקושים גדולים להתחדשות עירונית, שהביאו פרויקטים חדשים למשרדה של עו"ד אזולאי קורקין וקידמו פרויקטים קיימים. 

עו"ד אזולאי קורקין היא לא רק אישה פורצת דרך, אלא גם כזאת שפותחת דלת להשתלבותן של נשים אחרות בתחום. במשרדה מועסקות כיום רק עורכות דין, כולן אימהות לילדים קטנים, וזאת מתוך מחויבות שלקחה על עצמה להכשיר נשים עורכות דין לעיסוק בתחום הנדל"ן בכלל ובתחום ההתחדשות העירונית בפרט, בין היתר על מנת לשנות את המאזן המגדרי הקיים כיום בתחום. 

בהתייחסה לחשיבות שילובן של יותר נשים בענף הנדל"ן, ציינה עו"ד אזולאי קורקין, כי נשים מתאפיינות בגמישות מחשבתית ויכולת להתמודד עם מהמורות ממקום של הכלה ואמפתיה, ובתחום שיש בו מורכבות גדולה ועבודה מול ציבור רחב ומגוון – תכונות אלו מהוות נדבך חשוב. 

במענה לשאלה, מהי עצתך לנשים שמתחילות כעת את דרכן בענף הנדל"ן, השיבה עו"ד יעל אזולאי קורקין: "תחום הנדל"ן הוא מרתק ומאתגר, תמצאי את הנישה הקרובה לליבך ואל תחששי מ'תקרת הזכוכית'."

עו"ד יעל אזולאי קורקין // צילום: אורי כרמי עו"ד יעל אזולאי קורקין // צילום: אורי כרמי
נגישות