אושרית אושרי, רו"ח

ייצוג בעלי דירות בפרויקטים להתחדשות עירונית

מזה עשור שנים שרו"ח אושרית אושרי מלווה בעלי דירות בתהליכי התחדשות עירונית – בין אם מדובר בבניין בודד להריסה במסגרת תמ"א 38/2 ובין אם מדובר במתחם שלם לפינוי בינוי ליווי, משרדה של אושרי ניצב לצד בעלי הדירות מראשית התהליך ועד לסיומו המוצלח. העובדה שהיא מייצגת אך ורק בעלי דירות מאפשרת לה לפעול למענם על מנת להבטיח את התמורות הטובות ביותר. 

מומחיותה של אושרית באה לידי ביטוי במעטפת הרחבה שהיא מעניקה ללקוחותיה על ידי ארגון וליווי בעלי הדירות בהתחדשות עירונית החל מתחילת התהליך ועד לקבלת הדירה החדשה תוך שמירה מובהקת על זכויותיהם. התהליך מתבצע בשקיפות מלאה מול כלל בעלי הדירות בליווי כל אנשי המקצוע הנדרשים (עו"ד דיירים, שמאי, מפקח ועוד) על מנת לקדם בהצלחה את הפרויקט. 

כיום מלווה משרדה מאות בעלי דירות באזור המרכז בפרויקטים של התחדשות עירונית – בפתח תקווה פינוי בינוי עם חברת רם מוגרבי ארדיטי, ברחובות פינוי בינוי עם חברת רוטשטיין, בחולון עם חברת דוד אזולאי ועוד…

את הקריירה המוצלחת בעולם הנדל"ן החלה אושרית כאשר עסקה כרואת חשבון במתן סיוע ליזמים בגיוס מימון לשם ביצוע פרויקטים בהתחדשות עירונית: "מרגע שהתוודעתי לתחום הזה, זו הייתה אהבה ממבט ראשון כיוון שבעשיה מסוג זה ביכולתי להשפיע ולעשות טוב ולתרום לשיפור משמעותי בחייהם של בעלי הדירות שבסופו של דבר מקבלים דירה חדשה עם מיגון וביטחון ובנוסף משפרים את איכות חייהם. זה לא פחות ממופלא בעיניי".

אושרית רואה בכל פרויקט אליו היא ניגשת אתגר בפני עצמו שכן תחום ההתחדשות עירונית הוא מורכב ורווי באלמנטים של חוסר וודאות. עם זאת אחד האתגרים המשמעותיים שצלחה אושרי בתחום עשייתה נוגע למקרה מורכב ומצער בו עסקה: "מדובר בפרויקט בו חתמו לי 90% מבעלי הדירות ( 96 בעלי דירות) על ייצוג וליווי. התחלנו את התהליך במתחם לפני כ – 10 שנים ולצערנו עו"ד הדיירים נפטר באופן פתאומי. לאחר בחירת עו"ד חדש היזם החליט שהוא מוותר על הפרויקט בשל חוסר רצון של ראש העיר לקדם את הפרויקט. זה היה מאכזב מאוד אבל לרגע לא חשבתי לוותר על הפרויקט. בסופו של דבר הצלחנו לגייס חברה יזמית מצוינת ויצאנו לדרך שוב וכיום הפרויקט הפך להיות מגה פרויקט שמקודם ע"י המנהלת המקומית בשיתוף פעולה מלא עם היזם ובעזרת ה' אמשיך ללוות את בעלי הדירות עד לקבלת הדירה החדשה".  

הזמינות הגבוהה שלה ושביעות רצונם של לקוחותיה מעניקים לאושרית תחושת אושר בסיומו של יום עבודה: "אני באמת מרגישה טוב כשאני מצליחה לתת מענה וזמינות ולחזור לכל בעל דירה במיוחד לאחר שהוא כבר חתם על ההסכם מול היזם. חשוב לי מאוד לתת יחס אישי, תשומת לב ושקיפות גם כשאין חדש תחת השמש ואין מה לעדכן, אני מקפידה לענות ולהתייחס וכמובן לגייס ולקדם פרויקטים חדשים".

על סמך ניסיונה העשיר בתחום אושרי סבורה כי מקבלי ההחלטות אמורים לפעול בהקדם על מנת לצמצם בירוקרטיות מיותרות ולהקפיד ביתר שאת על זכויות בעלי הדירות הקשישים: "יש צורך אמיתי שעולה מהשטח לקצר זמנים ותהליכים ככל שניתן, לצערנו נוכחנו לדעת כמה המיגון חשוב ומציל חיים. נושא חשוב נוסף הוא המענה שניתן כיום לדייר קשיש לוקה בחסר. החוק מגדיר דייר קשיש כמי שמלאו לו 70 ביום בו חתם הדייר הראשון על הסכם פינוי בינוי כאשר עליו לגור שנתיים לפני כן בדירה. בפועל נתקלנו באחד הפרויקטים בדייר בן 67 ביום בו חתם הדייר הראשון בבניין על הסכם פינוי בינוי. עד קבלת הדירה החדשה סביר להניח שיעברו בין שבע לעשר שנים במקרה הטוב ואז אותו דייר כבר מעל גיל 70 ואינו נחשב לדייר קשיש ולא זוכה לפתרונות שהחוק קבע וזה עיוות שדורש תיקון בהקדם". 

אושרית מייעצת לנשים בתחילת דרכן בעולם הנדל"ן להיצמד למטרתן למרות האתגרים הרבים בתחום ההתחדשות העירונית: "אישה זכתה בבינה יתירה, אינטליגנציה רגשית ויכולת ניהול. בתהליך מהסוג הזה יש צורך ברגישות, הבנה והכלה כלפי בעלי הדירות. אתן צריכות לדבוק במטרה וגם כשיהיו אכזבות ועיכובים בדרך לא להתייאש. עקביות ונחישות, דבקות ואמונה יובילו אתכן ליעד והכי חשוב לנהל הכל בשקיפות מלאה, יושרה, רגישות וזמינות מול כל בעלי הדירות ולעדכן גם כשאין מה לעדכן. בהצלחה לכולן".

רו"ח אושרית אושרי // צילום: אורי כרמי רו"ח אושרית אושרי // צילום: אורי כרמי
נגישות