עו"ד אימי קוריס

שותפה במשרד זוסמנוביץ ושות'

עו"ד אימי קוריס, שותפה במשרד זוסמנוביץ' ושות', המתמחה בייצוג דיירים בעסקאות בתחום התחדשות עירונית, רואה בעבודתה שליחות. ההזדמנויות שההתחדשות העירונית טומנת בחובה, התחדשותן של השכונות הוותיקות, העלייה באיכות חיי הדיירים ובטיחות המבנים כמו גם כניסתם של צעירים אל מה שהיה עד לא מכבר שיכונים ישנים – הם בעבורה מהלך משנה חיים עבור דיירים רבים, שמניע אותה בעבודתה בכל יום מחדש.

במסגרת תפקידה מלווה עו"ד קוריס, ביחד עם צוות המשרד, אלפי בעלי דירות לאורך כל שלבי העסקה, החל משלב ההתארגנות, דרך מינוי נציגות ועד לשלבי הביצוע, האכלוס, הבדק ורישום בית משותף. הסכמים בתחום התחדשות עירונית הם מורכבים והמו"מ עליהם הוא לרוב ארוך ומאתגר, כשלא פעם מלווה בחששות טבעיים של בעלי הדירות, שמפקידים את הנכס היקר ביותר שלהם בידיים זרות. כחלק מתפקידה פועלת עו"ד אימי קוריס על מנת להנגיש את כל המידע עבור לקוחותיה בשקיפות לרבות האתגרים הכרוכים בעסקה, לנהל עבורם מו"מ מתוך ייצוג הצרכים והאינטרסים שלהם, ולשתף אותם בכל שלבי התהליך וההזדמנויות העומדות בפניהם.

עם פרוץ המלחמה חלה האטה משמעותית בענף הנדל"ן, אך כמי שמאמינה שאירועים קשים אמנם טומנים בחובם סיכונים אך גם הזדמנויות, חזרה עו"ד קוריס לשגרת עבודה בתוך זמן קצר. כיום היא עובדת במלוא המרץ על מנת לקדם פרויקטים של התחדשות עירונית, שחשיבותם בתקופה זו מתחדדת אף יותר, שכן אין למדינתנו תחליף לממ"דים.

המציאות המלחמתית בישראל מדגישה בעיני עו"ד קוריס עוד יותר את הצורך של מקבלי ההחלטות לקדם מדיניות סדורה בתחום ההתחדשות העירונית, לייצר ודאות בהיבט של מה מותר לבנות ומה לא, לקבוע לוחות זמנים לקבלת היתר בניה, היטלים וכדומה. לצורך כך היא סבורה, יש להקים גוף ממשלתי שיעוגן בחקיקה, ושמדיניותו לא תשתנה בהתאם לזהות השר או הממשלה, והוא יפעל מתוך ראייה לטווח ארוך.

כאישה בענף שמאופיין עדיין ברוב גברי, עו"ד קוריס מאמינה כי לנשים יתרונות רבים התורמים לתחום הנדל"ן ולאמון שהציבור רוכש לו. לדבריה, נשים מביאות איתן ערך מוסף ואינטליגנציה רגשית, הכוללת בין היתר יכולת הכלה גבוהה, ראיית האחר וזיהוי האינטרסים שלו, כמו גם יצירת קשרים בין אישיים, המסייעים בקידום עסקאות. "נשים הן מולטיטסקינג וגם עם הרבה פחות אגו, מה שמסייע לראות את יום המחר ולקדם עסקאות שמטיבן הן ארוכות טווח", אומרת עו"ד קוריס.

במענה לשאלה, מהי עצתך לנשים שמתחילות כעת את דרכן בענף הנדל"ן, השיבה עו"ד אימי קוריס: "קריירה בענף הנדל"ן, בדומה להרבה ענפים אחרים, מבוססת ברובה על עבודה קשה ולמידה אינסופית, יחסי אנוש טובים, תקשורת ויושרה. אני מציעה לכל מי שרוצה להתפתח בתחום לא להפסיק ללמוד לרגע – לקרוא עדכוני פסיקה וחקיקה, להגיע לכנסים ובבד בבד – ליצור כמה שיותר קשרים עם אנשים בתחום, ומעל לכל – להיות תמיד נעימה, עניינית וישרה. לאורך זמן, אין לזה תחליף ואנשים תמיד ישמחו לעשות איתך עסקים כשאלו הם הערכים שאת מביאה לכל עסקה."

את האושר והסיפוק מעשייתה היא משתדלת למצוא בתוך יום העבודה, אם בזכות שיחה טובה עם קולגה או דייר שסירב לחתום על הסכם או בסיום מו"מ ארוך שהבשיל. "עסקאות בנדל״ן הן ארוכות טווח ומלאות ברגעים קשים, לחוצים וגם מספקים ומרגשים. בעיני, חשוב יותר בסביבה כזו ליהנות מהיום יום. לשמור על אופטימיות, להיות מסופקים ולחוות רגעי אושר דווקא במהלך יום העבודה", מסכמת עו"ד קוריס.

עו"ד אימי קוריס // צילום: רז רוגובסקי עו"ד אימי קוריס // צילום: רז רוגובסקי
נגישות