טלי כהן

סמנכ"ל שיווק שפיר מגורים ובנין

טלי כהן, סמנכ"לית השיווק של חברת שפיר מגורים ובנין, בה היא מופקדת על תחום השיווק והמכירות של החברה, המדורגת בצמרת חברות הבנייה בישראל. את צעדיה הראשונים  בתחום הנדל"ן החלה טלי לפני כ-25 שנה כמנהלת מכירות בחברת נדל"ן, וכבר אז הבינה שזהו הייעוד שלה. "כבר שם הבנתי שאני רוצה להיות בצומת הכי חשוב של קבלת ההחלטות אצל רוכשים שמשפיעות עליהם שנים קדימה, ראיתי במקצוע הזה סוג של שליחות", היא מספרת. בהמשך טיפסה במעלה התפקידים ושימשה כסמנכ"לית שיווק בחברות נדל"ן שונות. 

בשנים האחרונות מובילה טלי כהן את שיווקן של אלפי יחידות דיור שנבנות ברחבי הארץ, ומתמחה בשיווק של שכונות, חלקן בעלות קונספט חדשני וראשון מסוגו בישראל. אחת מהן היא שכונת "בצוותא" בחריש, שכונת "התכנן ובנה" הראשונה בישראל שנבנתה כולה על ידי חברת שפיר וכוללת למעלה מ-1,500 דירות ב-86 בניינים, וכן בתי ספר, גני ילדים, מבני ציבור וספורט, מרכזים מסחריים ופארקים. 

השכונה, שנחנכה במרץ 2021 נבנתה על פי קונספט מגורים שיתופי, שענה על צרכים שזיהו בקהילה, וכלל גם הקמתם של מוסדות שיתופיים בשכונה, דוגמת חללי עבודה משותפים וחללי אירועים משותפים, גינה שיתופית ועוד. כשאת גיבוש הקונספט ושיווקו הובילה טלי. בימים אלו היא משווקת שכונות נוספות בעיר בית שמש ובבאר יעקב הנבנות באותה שיטת מכרז "תכנן ובנה".

שנת 2023 היתה שנה קשה ומורכבת מראשיתה ועד סופה, וחייבה את טלי לבצע שינויים והתאמות בתחום השיווק והמכירות של החברה. עליית הריבית וקצב התחלות הבניה שהיה בירידה גרמו להקטנת ביקושים והובילו אותה לבצע התאמות שיווקיות בהתאם לצורכי השעה. ואז הגיע עם ה-7 באוקטובר, והכניס את כולנו למציאות שלא הכרנו כמותה. ובתוך הכאב ואי הוודאות חזרה טלי וחברת שפיר לשגרת מלחמה, כשלנגד עיניהם עומדים ההכרח להמשיך בפיתוח ובניין הארץ, לצד האצת פרויקטים בהתחדשות עירונית. ובצד מאמציה של חברת שפיר לעמוד בביקושים ולצמצם פערים, סבורה טלי כהן כי על המדינה למקד מאמצים בטיפול במשבר הדיור בישראל, ולמנות פרוייקטור שיעמוד בראש מנהלת לאומית. עוד היא סבורה כי על המדינה לקדם התחדשות עירונית אינטנסיבית בדרום ובצפון באמצעות הענקת מענקים כספיים חלף "קרקע משלימה" או באמצעות רכישת דירות מראש על ידי הדיור הציבורי. לדבריה, "קטר שמוביל את המשק ענף הבניה חייב להיות מחוזק ומתעודף".

במענה לשאלה, מהן התכונות שמביאה אישה לעולם הנדלן, השיבה טלי כהן: "שלמה ארצי הזמר האהוב עליי כתב באחד משיריו 'ולאן שלא תיסע אתה לוקח רק את עצמך', סל התכונות הולך איתי לכל מקום שבו אני נמצאת ומאפשר לי לצלוח אתגרים שונים, אחת התכונות שמאפיינת נשים היא אפס אגו, ואכן זהו דבר שנדרש בעולם שמורכב בעיקר מגברים ובמיוחד בתפקידי מפתח." 

העצה שלה לנשים שמתחילות כעת את דרכן בענף הנדל"ן היא בעיקר- להאמין בעצמן: "ענף הנדלן רחב וישנם מגוון תחומים שכל אחת יכולה למצוא בהן עניין. מה שעושים באהבה תמיד מצליח, יש הרבה מה ללמוד, גם אחרי יותר מ-25 שנים בענף אני לומדת כל יום משהו מחדש, תקיפי את עצמך באנשים שיהוו לך השראה והשמיים הם לא הגבול."

טלי כהן // צילום: רז רוגובסקי טלי כהן // צילום: רז רוגובסקי
נגישות