עו"ד אתי לוסקי

מייסדת ובעלים אתי לוסקי משרד עורכי דין

עו"ד אתי לוסקי מייסדת ובעלים משרד עורכי דין אתי לוסקי הפכה עם השנים לאוטוריטה בתחום מיסוי נדל"ן. לאחר קריירה מרשימה ורבת הישגים ברשות המיסים שגולת הכותרת שלה הייתה ניהול מחלקת השומה במיסוי מקרקעין נתניה וליווי תיקי ועדות הערר, היא החליטה בשנת 2023 לפרוש מהתפקיד החשוב ולעבור למגזר הפרטי. 

כיום משרדה מלווה את כל סוגי עסקאות הנדל"ן: החל מדירות מגורים וחלוקת עזבון בין יורשים וכלה בעסקאות רבות של התחדשות עירונית, עסקאות קומבינציה, עסקת תמורות, מיסוי נחלות, תכנון מס למרובי דירות

טיפול בקבוצות רכישה ואופציות במקרקעין. היא מטפלת גם באיגודי מקרקעין, ובחברות בהליך פירוק למימוש המקרקעין. לצד העבודה במשרדה, לוסקי מכהנת כמ"מ יו"ר ועדת מסים בלשכת עורכי הדין בחיפה, כסגנית יו"ר ועדת מיסים בארצי ויועצת לפירמת BDO בענייני מיסוי מקרקעין.

בפרק זמן קצר יחסית לוסקי צברה חוג לקוחות מכובד בו נמנות כיום חברות בורסאיות, חברות פרטיות, בעלי מניות, אנשים פרטיים, עו"ד, רו"ח ויועצי מס.

את הצעד האמיץ למעבר שביצעה היא נימקה ברצון לאתגר חדש ולהצלחה גם מחוץ למעטפת שקיבלה ברשות המיסים: "במשך שנים צמחתי ברשות המיסים, שהייתה לי בית חם, הצטיינתי בתפקידים בכירים ברשות, ניהלתי כ – 40 עובדים ביניהם מפקחים ורכזים ליוויתי מאות עסקאות מס מורכבות, בנוסף ליוויתי תיקים שנוהלו בוועדות הערר בבתי המשפט המחוזיים ברחבי הארץ מטעם רשות המיסים. 

הכישורים והידע שנצברו לי מתוך המערכת עומדים כיום לרשות לקוחותיי, מאז הקמת המשרד, המשרד גורף הצלחות יוצאות דופן וזוכה להכרה רחבה בקהילה העסקית והפרטית כמשרד  מקצועי שאינו מתפשר בעל אחוזי הצלחה פנומנליים בתיקי מס מורכבים".

האתגר העיקרי בחייה המקצועיים הוא קידום תהליכים לשיפור בין הרשות למגזר הפרטי ותכנון נכון של המס עבור לקוחותיה, פעולה שהפכה אצלה לשגרה וחוסכת להם סכומי כסף משמעותיים: "הצורך הזה של החברה או של האדם הפרטי פוגש אותי בכל יום ובכל מקום. אם במכירת נכסים או מניות, בין אם מדובר בפרויקטים מורכבים שנדרשת בהם רגישות מול מערכי המס השונים, בפרויקטים של התחדשות עירונית הן מצד היזם והן מצד הדיירים. תכנון מס נכון גורם לצדדים להתנהל נכון, יש דרך מאוד ברורה איך ניתן וצריך לפעול כדי לחסוך בעלויות המס. אני שמחה להביא תוצאות ללקוחותיי".

על רקע הניסיון המקצועי הרב שלה והעבודה מול עובדי מדינה וכיוצאת המערכת, לוסקי סבורה כי מקבלי ההחלטות יכולים ואמורים לייעל את תחום ההתחדשות העירונית: "קיימת חובה להסיר חסמים בתחום ההתחדשות העירונית – המנוע המרכזי בתחום הנדל"ן. מה שקיים היום אינו מספק והחוק מסורבל".   

לוסקי עומדת על מתן הטבות לקבלנים דרך מס רכישה ומנגנונים להפחתת המע"מ, הטבות לפריפריה לזוגות צעירים ומשפרי דיור, לעמדתה ניתן למצוא פתרונות יצירתיים דרך החוק לעידוד השקעות הון להגדלת ההיצע בשוק ולשכירות ארוכת טווח. בנוסף היא סבורה כי רשות המס צריכה לשים דגש על אחידות, פומביות באמצעות הבעת עמדה כתובה סדורה ולמקצע את ההון האנושי.

את האושר בסיומו של יום עבודה מקבלת אתי משי בעלה, מהיותה אמא גאה לילדיה ליאן עילאי ורוני וכמובן מעצם העיסוק בתחום שכה קרוב ללבה: "אני חיה ונושמת מיסוי מקרקעין כך שאני נמצאת בתחום שגורם לי אושר, מטבעי אני אדם מאוד תחרותי כך שהתוצאות מסבות אושר ללקוחותיי וכך גם לי. בנוסף אני משתדלת ללמד יום בשבוע באקדמיה או באופן פרטי – זו חדוות העשייה שלי".

לוסקי מייעצת לנשים שמתחילות כעת את דרכן בענף הנדל"ן לזכור את ערכה הרב של ההתמדה: "בתחום תחרותי קשוח ורווי יצרים, המקצועיות היצירתיות והשירותיות מנצחת. אני מציעה לסמן מטרה ולכבוש להתמיד עד להשגת המטרה.

עם זאת, לא לשכוח את הדרך, להיות נאמנה לעצמך, לחיות את הערכים הייחודיים לך עד להשגת היעדים שלך. כולי תקווה שבשנים הקרובות יצטרפו יותר נשים לתחום ויביאו את עצמן לידי ביטוי בניהול, לביצוע ולשיח המקצועי תוך מינוף התכונות הייחודיים לנשים – אינטליגנציה רגשית, כריזמה, יצירתיות, נטולות אגו ומולטי טאסקינג".

עו"ד אתי לוסקי // צילום: ליאור ליבוביץ' עו"ד אתי לוסקי // צילום: ליאור ליבוביץ'
נגישות