לימור גל מלך

בעלים משרד לימור גל מלך ליווי דיירים בפרוייקטים להתחדשות עירונית

מזה 15 שנה לימור גל מלך, מלווה בהצלחה דיירים ובעלי זכויות בפרויקטים של התחדשות עירונית – תמ"א 38 לסוגיה ופינוי בינוי. גל מלך מלווה את הפרויקט בכל שלביו ודואגת לשיפור תנאיהם ושמירה על זכויותיהם של לקוחותיה. 

לתחום ההתחדשות העירונית הגיעה גל מלך די במקרה, בשנת 2008: "חבר ילדות מהקיבוץ בו גדלתי המליץ לי לקנות נכס מסחרי ברמת גן שמיועד לפינוי בינוי", היא מספרת. "אחרי שקניתי אותו, מצאתי את עצמי משתלבת באופן טבעי בפרויקט ההתחדשות העירונית של הנכס, ואז, תוך כדי תנועה הבנתי שאני ממש אוהבת את מה שאני עושה".

גל מלך אמונה על ארגון מפגשים בין הדיירים לבעלי המקצוע השונים (יזם / קבלן, עו"ד, מפקח, שמאי מודד וכו').

פאן חשוב בעבודתה נוגע לאפיון צרכי הדיירים בדגש על דיירים מבוגרים ודיירים בעלי צרכים מיוחדים. היא מבצעת את המשימה החשובה באמצעות יכולת הקשבה והכלה, ניסיון מקצועי משמעותי הכולל היכרות עם התחום על בוריו וזמינות כאשת קשר לכל שאלה ועדכון בכל התפתחות בפרויקט: "אני אוהבת מאוד את האינטראקציה עם האנשים, ובמיוחד להיות דווקא לצד המבוגרים, הקשישים ובעלי המוגבלויות שמשתתפים בפרויקט, ואני יודעת לתת הרבה שקט ושלווה לבעלי הזכויות בתהליך של ההתחדשות העירונית".

אתגר משמעותי אותו צלחה נוגע בדיוק לנושא הזה שכה קרוב ללבה: "באחד הפרויקטים היה לי דייר שהיה בן 74 וחסרו לו שבעה חודשים בכדי להיכלל בחוק הקשישים באותה העת. ליוויתי אותו באופן אישי ושוחחתי עם היזם שהסכים 

בסופו של דבר להכניס אותו לפרויקט בהסכם כחוק הקשישים ולהתחשב בו. ניצבתי בפני אתגר נוסף בפרויקט אחר – שם בעלת הנכס נכנסה ללחץ עם התקדמות הפרויקט מכיוון שהבן שלה בעל מוגבלות מתגורר בנכס. הרגעתי אותה ואמרתי לה 'אני אתך לאורך כל הדרך, נתקדם ונראה איך את מקבלת את מה שהכי טוב לבן שלך'. וזה מה שעשיתי. תשומת לב מאוד חשובה. אני דוגלת בלתת את המענה המתאים לכל דייר, קל וחומר לבעלי מוגבלויות. זהו מעשה אנושי וחשוב מאין כמוהו".

את האושר בסיומו של יום עבודה חווה גל מלך מלקוחותיה היודעים להעריך את עבודתה המקצועית ומודים לה במילים חמות: "כשהדיירים אומרים לי שהם רגועים כשאני לצדם, כשאני מקבלת מכתבי תודה והוקרה על כך שתמיד הייתי עבורם. זה באמת עושה לי טוב".

על סמך ניסיונה הרב בתחום, גל מלך סבורה כי מקבלי ההחלטות אמורים להסיר חסמים בירוקרטים בהקדם: "הם פשוט חייבים לקצר את לוחות הזמנים ולצמצם בירוקרטיות מיותרות. זה לא הגיוני מה שקורה היום, יש קשישים שלא מגיעים לסוף הפרויקט ויורשים מקבלים את זכויות הקשיש שנפטר. לא לכך התכוון המשורר ויש צורך אמיתי לשנות את המציאות הקשה הזו כמה שיותר מהר".

לנשים שמתחילות כעת את דרכן בענף הנדל"ן מייעצת גל מלך: "אין עוררין על כך שמדובר בתהליך ארוך ומורכב וסבוך ביורוקרטית הכולל שלבים רבים, שלפעמים מאוד מלחיצים ומבלבלים, לכן חשוב לדאוג לתת הסברים על כל שלב – פעולה שמצריכה הרבה סבלנות ואורך רוח. הנשים עובדות גם מהראש אבל גם עם הרגש 

אסור לשכוח שאנחנו עובדים מול ועם אנשים והעבודה מול הדיירים חייבת להיעשות בשקיפות מלאה תוך הקשבה מלאה לצרכי הדיירים ומבט פנימה והחוצה על הפרויקט כדי לצמצם, לזרז ולקצר כמה שניתן תהליכים שאורכים שנים".

לימור גל מלך // צילום: אורי כרמי לימור גל מלך // צילום: אורי כרמי
נגישות