עדי אבן, רו"ח

סמנכ"ל כספים חברת ענב

עדי אבן היא סמנכ"לית הכספים של חברת ענב, העוסקת בייזום ובנייה של פרוייקטים למגורים בעיקר בתחום התחדשות עירונית. אל התפקיד הגיעה אחרי עשור בו עבדה כרואת חשבון בפירמת EY, בה עסקה בעיקר בביקורת של חברות נדל"ן. משם היה לה ברור שהיעד הבא הוא חברה יזמית בתחום הנדל"ן. 

במסגרת תפקידה כסמנכ"לית הכספים בענב מלווה עדי אבן, בכל זמן נתון, עשרות פרויקטים של החברה ואלפי בעלי קרקע ואמונה על יצירת מעטפת פיננסית רחבה. המעורבות שלה מתחילה החל משלב הכנת הסכמי הפינוי בינוי והתאמתו לכל פרויקט דרך טיפול בהיבטי המס בכל עסקה, בהיטלי השבחה מול שמאים ו/או ועדות ערר, מעורבות בהסכמי פיתוח, ניהול מו"מ וסגירת ליווים בנקאיים, טיפול בהנפקת ערבויות לבעלי הקרקע ולרוכשים. הניסיון הרב שצברה לאורך השנים, מאפשר לה לראות תמונה רחבה של צרכי החברה ולהעניק מענה כולל ומותאם לכל פרויקט, כמו גם לטפל בסוגיות פיננסיות מורכבות. דוגמה לכך באה לידי ביטוי במימון מקדים כחלק מהסכמי פיתוח עליהם נדרשת ענב לחתום עם הרשויות המקומיות. בשנים האחרונות נדרשת עדי להתאים את המעטפת הפיננסית כולל תכנוני מס, לפרויקטים בהיקפים גדולים בתקופות מאתגרות כמו סביבת ריבית שעולה או מלחמה. 

כבר עם תחילת המלחמה, שיצרה לא מעט אתגרים גם לענף הנדל"ן, קיבלו בחברת ענב החלטה שלא לעצור. כחברה, שעיקר עיסוקה הוא בתחום ההתחדשות העירונית, פעלו להוצאת היתרים בפרויקטים השונים, שאפשרו פינויים של הדיירים לדירות ממוגנות ויאיצו הליכי הבינוי. בהובלתה של עדי, האמונה בין היתר על הקשר עם הגופים המממנים, זכתה חברת ענב לשיתוף פעולה מלא מהבנקים, שסייעו לקדם ולהוציא הודעות פינוי, מתוך מחשבה על הדיירים ועל צורכי השעה. בנוסף, פניה שהגיעה מצה"ל לאמן יחידות מיוחדות בבניינים של החברה המיועדים להריסה, הובילה אותה לפעול מול הבנקים על מנת להוציא את הערבויות לדיירים בהקדם האפשרי ולפנות את המבנים לטובת אימוני כוחות צה"ל. בעבור עדי אבן, העבודה סביב השעון בימי המלחמה להאיץ פרויקטים ולייצר פתרונות מהירים, היא חלק מהתרומה למאמץ האזרחי, שרבים בחברה הישראלית התגייסו אליו. 

במענה לשאלתנו על מקומן של נשים בענף הנדל"ן, השיבה אדי אבן: "נשים לא צריכות לחשוש מכך שענף הנדל"ן הוא עולם של גברים. לנשים יש המון יתרונות ביכולת לנהל אירועים מורכבים, נשים לא מנוהלות מתוך אגו, נשים רגישות יותר ומחפשות פתרונות פרקטים. היום נשים מובילות בתפקידי מפתח בכל ענפי המשק והגיע הזמן לתפקדי מפתח גם בתחום הנדל"ן."

רו"ח עדי אבן // צילום: אורי כרמי רו"ח עדי אבן // צילום: אורי כרמי
נגישות