אדר' תמר פוריה שרביט

מהנדסת העיר באר שבע

אדר' תמר פוריה שרביט מכהנת כמהנדסת העיר באר שבע וכראש מנהל ההנדסה בעיר. במסגרת תפקידה היא אמונה על ניהול והובלה של כל תהליכי התכנון, הבנייה והפיתוח העירוניים ביניהם, שכונות מגורים חדשות ומתחמי התחדשות עירונית בהיקפים של עשרות אלפי יחידות דיור, הקמת אזורי תעסוקה, קידום והקמת תשתיות עירוניות ולאומיות, פיתוח והתחדשות העיר העתיקה ,רובע החדשנות של באר שבע ועוד. בין הפרוייקטים המונחים על שולחנה של אדר' פוריה שרביט נמצא תכנון הקו הראשון של הרכבת הקלה, מהלך משמעותי במובן המקומי והלאומי, אשר ישפיע על כלל המרחב המטרופוליני לאורך שנים ויאפשר את התפתחותו בכיוונים נוספים. 

עשייה ציבורית, השפעה על המרחב הציבורי והסביבה ויצירת שיח תכנוני משמעותי הם הערכים המובילים את אדר' פוריה שרביט בעשייתה המקצועית. 

את תחילת דרכה בתחום התכנון והבנייה עשתה אדר' פוריה שרביט לפני למעלה מעשור, במסגרת תפקידי תכנון וניהול מגוונים ומאתגרים במגזר הציבורי. 

בשלוש וחצי השנים האחרונות, מכהנת אדר' פוריה שרביט בתפקידה הנוכחי – מהנדסת העיר באר שבע וראש מינהל ההנדסה.  

לשאלה האם הייתה רוצה לראות יותר נשים בתפקיד בכיר כמו שלה, משיבה אדר' פוריה שרביט:

"בעבר כשהייתי בתפקידים זוטרים יותר, לא חשתי שישנם הבדלים משמעותיים על רקע מגדרי. ככל שעולים בסולם, הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה ולראייה במגזר הציבורי, שמורכב ברובו המוחלט מנשים, רק 13% מגיעות לתפקידים בכירים. כהונה בתפקיד בכיר היא רק ההתחלה, וכמובן שהייתי רוצה לראות עוד נשים מוכשרות בתפקידים בכירים, ההתמודדות האמיתית הינה ביום יום, כחלק מהשגרה". 

לצד הקריירה המצליחה והתובענית, אדר' פוריה שרביט מודעת לצורך ולחשיבות באיזון הקריירה, המשפחה והפנאי: "זה נכון שהתפקיד אינטנסיבי והוא מלווה אותי לאורך כל שעות היממה, אך אני מאמינה שחייבים למצוא את נקודת האיזון ולמצוא את הזמן לחיים האישיים, להשקעה במשפחה ובעולמות תוכן נוספים. אני מקפידה על זמן איכות עם המשפחה ובמקביל שומרת על שגרת אימוני ספורט".

נגישות