דנה סנדר

מנכ"ל ובעלים ארנו קפיטל

דנה סנדר היא מייסדת ומנכ"לית ארנו קפיטל, חברה למימון וליווי פרויקטי נדל"ן, המעניקה מגוון פתרונות מימון למיזמי נדל"ן בישראל המותאמים לאופי הפרוייקט הנדל"ני, ומהווה תחליף בנקאי מלא יחד עם שירותים ופתרונות מימונים נוספים, לעסקאות למול בעלי קרקע, קומבינציה, התחדשות עירונית ומחיר למשתכן/ מופחת/מטרה ומכרזי מנהל.
סנדר הובילה את ארנו קפיטל לשורה של הישגים בולטים, ביניהם, בשנת 2018 כאשר ארנו נדל"ן הושקה כקרן הציבורית הראשונה למימון פרויקטי נדל"ן בישראל, וכן, בהכנסת אס.אר אקורד, מחברות האשראי החוץ בנקאי הגדולות בישראל.

את תחילת דרכה בענף הנדל"ן עשתה סנדר דווקא כאשר הייתה פעילה בעולם הפיננסים והמוצרים הסחירים כסוחרת בני"ע, עם השנים התקדמה לתפקידים שונים בשוק ההון עד שנחשפה לצמיחה של שוק האשראי הלא סחיר ככלל והאשראי לנדל"ן בפרט והתאהבה בתחום. ב-2013 הקימה את ארנו קפיטל. 

לשאלה מהן התכונות שמביאה אישה לעולם הנדל"ן, משיבה סנדר:
"עולם הנדל"ן הוא עולם קשוח, רווי מתחים ויחסי גומלין עם ספקים, נותני שירותים ולקוחות בהיקפים כספיים גדולים מאוד. התשומות והמשאבים שפרויקט נדל"ן גוזל מבעליו או מנהליו הם גדולים וכבדים ולכן, לדעתי, היסטורית נשים נרתעו וחששו להיכנס לתחום, אך אני חושבת שיש שיפור במגמת כניסת נשים לעולם הנדל"ן, אמנם עדיין לא מספיק בתחומי הליבה כדוגמת תחום הביצוע או ההנדסה והפיקוח, אך בענף התומך כדוגמת: שמאות, שיווק, פיננסים, תפעול ויעוץ משפטי. התכונות המרכזית שאני רואה בנשים הפעילות בנדל"ן הן: אמביציה גדולה, חדות מחשבה ויכולת ניתוח, אנליטיות, מוסר עבודה גבוה ויכולת בינאישית". 

לשאלה האם הייתה רוצה לראות יותר נשים בתפקיד בכיר כמו שלה, משיבה סנדר:
"בוודאי ואני בטוחה שנראה את אחוז הנשים בצמרת שוק הנדל"ן צומח בהדרגה כבר בשנים הקרובות". 

לצד הקריירה העניפה והמצליחה שסנדר משקיעה בה, היא מודעת לחשיבות האיזון בין פנאי, משפחה וקריירה: "לצערי אין מספיק זמן לתחביבים ומשפחה, מנסה ליצר זמן איכות עם הבנות שלי במהלך השבוע ,אך לרוב זמן האיכות שלנו כמשפחה מתרכז בסופי שבוע. למדתי עם השנים להשלים עם ייסורי המצפון האלה, ולעשות כמיטב יכולתי לאזן בין הצורך להניע קדימה את העסק לבין רצון לבלות עם המשפחה ולהשקיע בפנאי". 

נגישות