טליה שפירא

יועצת עסקית בכירה, מומחית בליווי חברות בענף הנדל"ן, התכנון והבניה

טליה שפירא מכהנת כיועצת עסקית בכירה, מומחית בליווי חברות בענף הנדל"ן, התכנון והבניה ובעלים של משרד בוטיק ליעוץ עסקי לחברות בענף הנדל"ן. מאז הוקם משרדה בשנת 2013 הייתה אמונה על ליווי וייעוץ לעשרות חברות בענף הנדל"ן בהתמודדות עם אתגרים עסקיים בשני מישורים מרכזיים: שיווק ומכירות וייעוץ ארגוני המאפשרים לחברות לצמוח, להתייעל, ולהגדיל את שורת הרווח שלהן. 

את תחילת דרכה בענף הנדל"ן עשתה לאחר שנים ארוכות של קריירה מקצועית מרשימה בה צברה ניסיון מקצועי וניהולי עשיר בייזום, יצירה והקמת תחומי פעילות חדשים בחברות כמו בזק ובטר פלייס. משצברה רקורד מרשים של הישגים, החליטה שפירא להפנות את כל הניסיון המקצועי והניהולי העשיר שלה לטובת ייעוץ לחברות וללוות אותן לצמיחה ולהגדלת הרווח שלהם. הלקוחות הראשונים של שפירא היו מענף הנדל"ן וכך התאהבה בתחום ובחרה להתמקד בו ואליו היא גם מביאה ניסיון מקצועי וניהולי עשיר והבנה מעמיקה ורוחבית של ענף הנדל"ן.

לשאלה מה המומחיות שלך ובמה את מתרכזת כיום?
הייעוץ העסקי של שפירא יוצר צמיחה עסקית של חברות בענף הנדל"ן ובהגדלת שורת הרווח שלהן תוך מיקוד בשני מישורים מרכזיים:

ייעוץ שיווק ומכירות – מטרתו להגדיל את הכנסות החברה וכולל מגוון מהלכים, בהתאם לצורכי החברה. לשם כך נדרש ניתוח מקצועי של סגמנטצית שוק, איפיון קהלי המטרה והצרכים שלהם. בהתאם לאלו שפירא בונה עם החברה מיצוב, מיתוג, בידול ומסרים המותאמים ללקוחות המטרה, ומלווה אותם ביצירת תשתית של שיווק דיגיטלי, פיתוח רשת קשרים, שיפור מערך הפיתוח העסקי, שכלול תהליך המכירה ומקסום שיעור הסגירה, שיפור יכולות ניהול מו"מ עסקי ועוד.

ייעוץ ארגוני הממוקד ביצירת סדר ושיטה בחברה המאפשרים למנהלים לשלוט בנעשה ולכוון את פעילות החברה לטובת מימוש יעדיה. שפירא מלווה את השיפור הארגוני בחברות באמצעות סל כלים, החל מתכנון מבנה ארגוני, הגדרות תפקידים, גיוס עובדים, וממשיך לבנית נהלים, מדדים, בקרות, שיטות דיווח, הטמעת מערכות ממוחשבות תומכות ועוד. כל אלו מאפשרים לחברה להמשיך לצמוח תוך התאמת התשתית הארגונית להיקפי העבודה שהולכים וגדלים. התוצאה של כל אלו מאפשרת ללקוחות של שפירא להמשיך לגדול תוך שמירת השליטה בידי מנהלי החברה.

בתקופה זו, בה התייעלות היא מהלך מתבקש, יש חברות המבקשות ליווי במעבר למודל עבודה היברידי, המשלב עבודה מהמשרד יחד עם עבודה מהבית באופן קבוע ומתמשך, מה שדורש היערכות בתחומים רבים.

שפירא משלבת בעבודתה התיחסות גם לניהול פיננסי נכון, הכולל בנית תמחור רווחי, ניהול תזרים אפקטיבי, בנית מערך גביה, שיפור אשראי, ניתוח דו"חות כספיים ועוד.

לשאלה מהם ההישגים הבולטים שלך ?
ההישגים של שפירא הם ההצלחה של לקוחותיה. שפירא נותנת כדוגמא חברה אותה ליוותה מתחילת השנה בתחום השיווק והמכירות שהתחילה את השנה בהפסדים, הלוואות בעלים ובתחושת ייאוש. לצד התיעלות ארגונית שפירא בנתה איתם תשתית שיווקית מתאימה ותהליך מכירה המותאם לצורכי החברה וליוותה אותם בבנית תהליך מכירה אפקטיבי. החברה סיימתה את השנה ברווח גבוה שמעמיד את מנהלי החברה בפני סוגיה חדשה: במה להשקיע את הרווח העודף…

חברה אחרת אותה שפירא ליוותה בייצוב הפן הארגוני של ממשיכה לצמוח מוספיה עובדים  חדשים. מנהל החברה הודה לה על הכלים שהוא קיבל במהלך העבודה איתה ואמר ששפירא נותנת לו השראה ויכולת להתמודד עם האתגרים שכל מנהל חווה מידי יום וציין: . בכל פעם שהוא עומד בפני אתגר ניהולי הוא שואל את עצמו: "אילו טליה היתה איתי כאן במשרד, מה היא היתה מייעצת לי?"

לשאלה מהן התכונות שמביאה אישה לעולם הנדל"ן, משיבה שפירא:
"נשים מביאות לתפקידי ניהול ומנהיגות כלים, יכולות, ומיומנויות שונות מאלו של גברים. אין כאן טוב ורע אלא יש כאן גיוון. בארגונים שמשכילים לשלב נשים בתפקידי מנהיגות בכירים זה מעשיר את היכולות הניהוליות ותורם לצמיחת החברה. זה נכון גם בחברות עסקיות וגם בכל התחומים האחרים שלנו בחברה הישראלית בכלל". 

לשאלה האם הייתה רוצה לראות יותר נשים בתפקיד בכיר כמו שלה, משיבה שפירא:
"ביום האשה אני רוצה לאחל ליותר נשים ללכת אחרי החלום שלהן לקריירה, שלא יוותרו ויאמינו בעצמן שהן יכולות לשלב קריירה עם חיי משפחה. בדיוק כמו שגברים בוחרים, הייתי רוצה לראות שגם נשים יבחרו באופן מודע, יתייחסו אל עצמן ואל פיתוח הקריירה שלהן ברצינות, כמטרה שצריך, ראוי וכדאי להשקיע בהשגתה". 

לצד הקריירה המשגשגת, שפירא למדה עם השנים ליצור איזון בין הקריירה התובענית לחיי המשפחה והפנאי: "העבודה שלי תובענית ודורשת תשומת לב מלאה כדי להיות נוכחת ב- 100% בפעילות העסקית של הלקוחות שלי. עם השנים למדתי ליצור Life-Work Balance ולהשאיר זמן לפנאי כדי להעשיר את הנשמה ולאפשר למחשבה להתרענן, להיפתח לכיווני חשיבה יצירתיים וחדשים כדי שאני אוכל להמשיך לתת השראה ללקוחות שלי. אני מתמידה כבר הרבה שנים בספורט וזה שומר על החיוניות שלי. בסופי שבוע אני מבלה עם משפחה וחברים: בימי שישי אני ממלאה את הבית בריחות בישולים ומבלה עם המשפחה. בשבת עושים כושר, מטיילים, נפגשים עם חברים, תרבות, וביום ראשון חוזרים לשגרה ולעשיה העסקית בכוחות רעננים".

נגישות