עו"ד טלי סלטון-ישועה

שותפה וראש מחלקת תכנון ובניה, פישר (.FBC & Co)

עו"ד טלי סלטון-ישועה מכהנת כשותפה וראש מחלקת תכנון ובניה בפירמת עורכי הדין פישר  (.FBC & Co) והיא מתמחה בליווי הליכי תכנון מורכבים בכל רחבי הארץ ובעיקר באזורי הביקוש. עו"ד סלטון-ישועה מתמקדת בייצוג יזמים שמקדמים תוכניות, מתוך בחירה מודעת בצד של העשייה החיובית והפורה ולא עיסוק בנגטיבי – יצירה ויוזמה, ולא עיכוב והקפאה. הגישה הזו הולמת גם את ה"אני מאמין" של הפירמה, שבתוכה מחלקת הנדלן הגדולה, היצירתית והפעילה ביותר בארץ, ובכל יום נרקחות בה אינספור עסקאות ונרקמים בה שיתופי פעולה פורצי דרך.

ב-30 השנים בהן היא פעילה בענף, הייתה עו"ד סלטון ישועה, בין היתר, שותפה לחזון ההקמה והיצירה של פרויקטים גדולים ומשמעותיים  בתחום הנדל"ן למגורים, הקמת שכונות ובהן אלפי יחידות דיור ומאות אלפי מ"ר למסחר, לתעסוקה ולמלונאות. 

לדבריה, "אני מאוד גאה בכך שהייתי ועודני שותפה לחזון ההקמה והיצירה של פרויקטים גדולים מאוד בתחום הנדל"ן למגורים, כולל בפרויקטים של מחיר למשתכן ודיור להשכרה. להסתכל על שכונת מגורים בה גרות אלפי משפחות, שהייתי שותפה לרכישת הקרקע עליה הוקמה; להסדר עם רשות מקרקעי ישראל; לעריכת התב"ע ואישורה בהסדר עם המתנגדים; וכל זאת בלי צורך להגיע לערכאות, בין השאר הודות לתכנון מתחשב – זו תחושה מאוד מספקת, ואם יותר לי לומר, גם ציונות. וההישג הגדול ביותר הוא, כמובן, שזכיתי, יחד עם שותפותי לדרך, להקים וליצור מחלקת תכנון ובניה מובילה במדינה, ולהיות הכתובת הראשונה למי שרוצה ליצור ולבנות."

לשאלה מהן התכונות שמביאה אישה לעולם הנדל"ן, משיבה סלטון, כי "על פי השקפת עולמי, אין כמובן הבדל בין נשים לגברים ובכולנו קיימים כל הצדדים והתכונות. עם זאת בפועל, מטעמים רבים, נשים מביאות לעולם הנדל"ן גישה פחות כוחנית, יותר עגולה ורב ממדית לשולחן. גישה מתונה, מבינה ומכילה יותר גם של הצד השני בתמונה. אולי זה בגלל שבכל רגע נתון אנחנו לא רק עורכות דין אלא גם אימהות, אחיות, בנות וחברות". 

האם היית רוצה לראות יותר נשים בתפקיד בכיר כמו שלך?
"בהחלט, ואכן בהדרגה, רואים יותר ויותר נשים מובילות במשרדי עורכי דין. כמובן שהייתי שמחה שהתהליך יהיה מהיר יותר. בהקשר זה, אני מאד גאה שמחלקת תכנון ובניה בפירמה שלנו היא ברוב נשי, ומובלת על ידי נשים – יחד איתי מובילות את המחלקה שותפותי וחברותי, עו"ד אפרת שרון ועו"ד גלית שיצר. כמו כן, בפירמה שלנו מחצית מהשותפים הן שותפות ואנו מקפידים על הגיוון המגדרי. בישראל 2023 בהחלט מצופה שנשים יעמדו בשורה הראשונה של הנהלות משרדי עורכי הדין הגדולים. לדעתי כולם רק ירוויחו מכך". 

ומה עם חיי המשפחה? לאורך הקריירה המצליחה שלה, סלטון ישועה דאגה להשקיע בהם את המירב והמיטב. לדבריה, "יש לי 3 ילדים גדולים, ולאורך כל שנות ילדותם ועד היום אני לא מוותרת על אירועים, אסיפות הורים, או כל דבר אחר שקשור בחייהם. את המחירים של עומס ועייפות שילמנו בעיקר בן זוגי – שהוא שותף מלא לדרך, ואני. אני חושבת שהילדים שלי ראו לאורך כל השנים, שההורים שלהם שאפתנים אך מאזנים ככל האפשר בין עבודה וחיי משפחה, גם אם זה לא קל. לשמחתי, בני  ושתי בנותיי גדלו להיות אנשים נחושים ואמביציוזיים, עם השקפת עולם פמיניסטית וליברלית. העבודה שבה אני עוסקת וכמובן לבשל ולארח את המשפחה שלי – אלה גם התחביבים שלי. מהם אני נהנית ושואבת כוחות". 

נגישות