עו"ד רונית אלפר

מייסדת ובעלים של משרד עורכי דין רונית אלפר

עו"ד רונית אלפר היא מייסדת ובעלים של משרד עורכי דין רונית אלפר, המתמחה בתחום התכנון והבניה, ומציע סל שירותים מקיף בתחום, החל מליווי פרויקטים עוד משלב התכנון ועד לשלב הביצוע, ייצוג בפני כל מוסדות התכנון ובתי המשפט, מתן חוות דעת משפטיות וייעוץ שוטף. בנוסף, עו"ד אלפר היא מגשרת מוסמכת ומתנדבת במרכז גישור קהילתי. 

את תחילת דרכה בעולם הנדל"ן עשתה עו"ד אלפר לפני כ-23 שנה, כעורכת דין צעירה במשרד עורכי דין בשוק הפרטי בו פיתחה והובילה את תחום התכנון והבניה, ובהמשך הפכה להיות שותפה במשרד ועמדה בראש מחלקת תכנון ובניה. לאחר כ-15 שנים נבחרה לתפקיד יו"ר ועדת ערר במחוז מרכז. לאחר 7 שנות כהונה כיו"ר ועדת ערר במחוז מרכז, יצאה לדרך עצמאית וייסדה את משרד עורכי הדין בראשותה. 

לאורך שנות פעילותה בענף, עו"ד אלפר חתומה על הישגים חשובים: היותה שותפה בלא מעט תיקים גדולים וחשובים שחלקם גם הפכו להלכות מחייבות, ביניהם, התיק בעניין התיישנות תביעות פיצויי הפקעה וסוגיית הפוטנציאל התכנוני והאפשרות לתבוע בגינו פיצויים בגין ירידת ערך. במסגרת תפקידה כיו"ר ועדת ערר, הובילה החלטות חשובות בתחומי ההתחדשות העירונית והיטלי השבחה כמו למשל בנושא השיוך בקיבוצים, קבוצות רכישה, העברה בין בני זוג שהתגרשו, דיור למשתכן, ועוד. 

לשאלה מהן התכונות שמביאה אישה לעולם הנדל"ן, משיבה עו"ד אלפר:
"כנשים, אנחנו רגילות לעשות הרבה דברים במקביל, ולשלב בין עולמות העבודה והמשפחה, מה שמחייב אותנו להיות מאוד יעילות, ממוקדות ומסורות לעבודה שלנו. אלו חלק מהיתרונות הבולטים שאישה מביאה איתה לעולם הזה. 

מעבר לזה, לנשים יש יכולת מדהימה גם לראות את התמונה השלמה וגם לרדת לפרטים וזה מה שמוביל אותן בסופו של דבר להיות מצוינות ומקצועניות בתחומן". 

לשאלה האם הייתה רוצה לראות יותר נשים בתפקיד בכיר כמו שלה, משיבה עו"ד אלפר:
"תחום הנדל"ן נתפס כתחום גברי למרות שבשנים האחרונות יש הרבה נשים מבריקות ומוכשרות שתופסות בו תפקידי מפתח בכירים. אני מקווה ומאמינה שהמגמה הזו תמשיך ותתחזק בעתיד. אני חושבת שנשים צריכות יותר להאמין בעצמן וביכולות שלהן, ולא פחות מכך, לפרגן לעצמן ולא לחשוש ממה יגידו". 

לצד הקריירה המצליחה דואגת עו"ד אלפר לאיזון בין חיי המשפחה, הפנאי והקריירה. "סוף השבוע הוא זמן שמוקדש למשפחה וחברים, להרגע מכל השבוע, למנוחה וקריאה. 

הכי כיף זה כשכל הילדים מגיעים הביתה לסופ"ש מהצבא ומהישיבה, וכולם יושבים יחד לארוחה משפחתית. תחומי עניין נוספים שאני משתדלת להקדיש להם זמן הם: עיצוב, אומנות, מוסיקה ותיאטרון. אני אוהבת לראות הצגות, ללכת לתערוכות מעניינות, ולהופעות של אמנים בארץ ובעולם, ובכלל לצרוך עיצוב ואומנות בכל פלטפורמה שהיא. זה חשוב לא רק לנפש אלא גם להתפתחות ולצמיחה האישית". 

נגישות