עו"ד ענת בירן

בעלים ענת בירן משרד עורכי דין

עו"ד ענת בירן היא בעלים ומייסדת ענת בירן, משרד עורכי דין, שחזונו הוא להיות גורם משפטי מקצועי ומרכזי בתחום הנדל"ן, ללוות בעלי נכסים, תושבים ויזמים בעולמות התכנון, הבניה, ובפעילותם הנדל"נית. במשרד שתי מחלקות מרכזיות – מחלקת תכנון ובניה ומחלקת נדל"ן והתחדשות עירונית.

בזכות ניסיון של למעלה משלושים שנה בתחום, בהן פעלה בתחום במגוון תפקידים שאפשרו לה נקודות מבט שונות, ונחשפה לאלפי לקוחות ומקרים, בירן צברה מומחיות שלא תסולא בפז בנדל"ן ובתחום התכנון והבניה, ורכשה מוניטין מקצועיים ואישיים יוצאי דופן. בירן מלמדת את התחום מזה שנים בקורסים והשתלמויות, הן באקדמיה והן בפלטפורמות מקצועיות. כיום, בירן מתרכזת בניהול ובקידום המשרד, בייצוג וליווי לקוחות, ובקידום נושאים חשובים בעיניה בתחומי העיסוק שלה, בין היתר, במסגרת תפקידה כיו"ר משותפת של ועדת התכנון והבניה של מחוז תל אביב בלישכת עורכי הדין. 

את תחילת דרכה בענף הנדל"ן, עשתה בירן כעורכת דין של הרשות המקומית והועדה המקומית בהוד השרון, שם נחשפה לעולם התכנון והבניה. בהמשך, נבחרה לכהן כיו"ר ועדת הערר לתכנון ובניה ורשמה הישג מרשים בכך שהייתה הראשונה והצעירה ביותר שמונתה עד כה לתפקיד זה. במסגרת תפקידה צברה מומחיות רבה בדיני התכנון והבניה, והתיקים הרבים בהם דנה חשפו אותה להשלכות דיני התכנון והבניה על הפעילות העסקית בנדל"ן. לאחר שבע שנים בתפקיד יו"ר ועדת הערר יצאה לדרך עצמאית ובשנת 2009 הקימה את משרד עו"ד ענת בירן. 

לשאלה מהן התכונות שמביאה אישה לעולם הנדל"ן, משיבה בירן:
"כל אישה מביאה איתה את סל הכישורים שלה". 

לשאלה האם הייתה רוצה לראות יותר נשים בתפקיד בכיר כמו שלה, משיבה בירן:
"אני רוצה לראות נשים בכמה שיותר תפקידים בכירים, בניהול והובלה של תהליכים, ובצמתים של קבלת החלטות. יש המון אפשרויות בעולמנו, וכל אחת צריכה לבחור את המסלול המתאים לה". 

לצד קריירה משגשגת ומלאה בהצלחות, בירן יודעת לאזן ולמצוא זמן גם למרכיבים נוספים ולא פחות חשובים בחייה: "יש לי משפט שאני מאמינה בו לפיו מי שהכי עסוק הוא זה שיש לו הכי הרבה זמן. אני משקיעה הרבה במשפחה ובחברים, מוצאת זמן לבילויים ונסיעות, ומשתדלת גם לפנות מספיק זמן לספורט ותחביבים.

אבל חשוב לי לומר עוד משפט שגם בו אני מאמינה – כשאוהבים את מה שעושים בעבודה, אז גם העבודה היא הרבה פעמים כמו תחביב. מעניין לי, אני פוגשת אנשים מעניינים, מתמודדת עם סוגיות מאתגרות, ועובדת עם אנשים נהדרים, כך שאני שמחה לקום מדי בוקר ליום עבודה".

נגישות