רקפת פסו קונפורטס

מנהלת המינהלת להתחדשות עירונית, עיריית גבעתיים

רקפת פסו קונפורטס מכהנת כמנהלת המינהלת להתחדשות עירונית בעיריית גבעתיים, ואמונה על הובלה וקידום תהליכי התחדשות עירונית בעיר גבעתיים, ביניהם, תכניות רבות המייצרות וודאות ומתוות מדיניות תכנונית סדורה, החל מתכנית מתאר העיר – גבעתיים  2040  שהוחלטה להפקדה, החלופה לתמ"א 38 – תכנית לפי סעיף 23 שהופקדה ושלוש תכניות רובעיות, אחת מהן קיבלה החלטה לתוקף ושתיים הוחלטו להפקדה. במסגרת תפקידה, פסו קונפורטס קידמה נהלי עבודה מוסדרים ושקופים ואחראית על מדיניות ההסברה לתושבים.
הפתרונות בעולם ההתחדשות העירונית שפסו קונפורטס שותפה ליצירתם, יהפכו ברבות הימים להיות מודל עבור ערים אחרות, מצטופפות ומתחדשות, ועתידים להשאיר חותם. 

פסו קונפורטס מביאה לתפקידה שילוב של הידע ההנדסי שצברה במהלך השנים, עם הניסיון בניהול פרויקטים מורכבים יחד עם ההבנה בהיבטים הקהילתיים השונים. ידה  בפרויקטים עצומים שכבר מתממשים, כפרויקט ההסתדרות הכולל, מעל 3.000 יחידות דיור, במרקם אורבני צפוף בדרום העיר. 

את תחילת דרכה בעולם הנדל"ן עשתה פסו קונפורטס לפני כ-25 שנה במערך הבינוי בצה"ל, בו הייתה אמונה על ניהול פרויקטים גדולים ומורכבים רב תחומיים כפרויקט הקריה ועיר הבה"דים. את שירותה הצבאי סיימה בתפקיד ראש ענף הנדסה באגף ההנדסה והבינוי של משרד הביטחון, והייתה שותפה להתוויית המדיניות והאסטרטגיה הרב שנתית לבינוי ותשתיות בצה"ל, הן בבסיסים חדשים והן התחדשות בבסיסים קיימים. פסו קונפורטס, אדריכלית בהכשרה,  פרשה מצה"ל לפני כשבע שנים בדרגת סא"ל. לאחר שחרורה שימשה כראש היחידה לתכנון עקרוני ואסטרטגי וחברת הנהלה בחטיבת ההנדסה של חברת תהל מהנדסים יועצים.

לפני כארבע שנים וחצי הקימה את המינהלת להתחדשות עירונית בגבעתיים ומאז הצליחה לקדם תוכניות גדולות ומשמעותיות מאד בעיר.

לשאלה מהן התכונות שמביאה אישה לעולם הנדל"ן, משיבה פסו קונפורטס:
"אני חושבת שכאישה, אני מביאה סגנון ניהול יותר מגוון וראייה פרוייקטאלית ותכנונית יותר רחבה, אך בסופו של דבר, אני מאמינה באדם על כישוריו ויכולותיו, זה המניע מבחינתי ולא המגדר, אני רוצה להאמין שלשם אנו צועדים". 

לשאלה האם הייתה רוצה לראות יותר נשים בתפקיד בכיר כמו שלה, משיבה פסו קונפורטס:
"בהחלט. שוב, אני לא חושבת שזה עניין של מקצוע נשי או גברי, זה עניין של כישורים ויכולות ואני לא רואה שום הבדל. נשים לא צריכות לחשוש, הן יכולות להיות בכל עמדה שהיא". 

על אף שניהלה קריירה תובענית ומצליחה, פסו קונפורטס תמיד שמרה מקום למשפחה, לחברים ולהשקעה בנכס החשוב – היא עצמה. "בין לבין, כמו בניהול פרויקטים, גם את הדברים הללו יש לנהל ולמצוא את המקום בלו"ז התובעני. אני מאמינה בעשייה מתוך תשוקה, אתגר ועניין ומחפשת את הביטוי היצירתי בכל מקום. מתחילה כל יום בספורט וכשאני רצה חושבת גם על התחדשות עירונית". 

נגישות