אדר' דנית שנהב

שותפה מייסדת כנען שנהב אדריכלים

אדריכלית דנית שנהב היא שותפה ומייסדת בחברת כנען שנהב אדריכלים ומומחית בתכנון לגיל השלישי. משרד כנען שנהב אדריכלים מתמחה בתכנון פרויקטים של מגורים, מסחר ודיור מוגן לסוגיו השונים בכל רחבי הארץ. 

אדריכלית דנית שנהב היא בת לשני הורים אדריכלים – עדינה וניסן כנען. עולם האדריכלות והעיצוב היו חלק מחייה מאז ומתמיד. 

בתחילת דרכה בתכנון דיור מוגן לפני כ- 25 שנה, תחום זה היה קטן וקיבל תשומת לב מועטה מצד עולם הנדל"ן הישראלי. אולם כיום, עולם הדיור המוגן מרכז עשיה מרובה הן מצד הרשויות והן מצד היזמים.לאדריכלית דנית שנהב תרומה משמעותית בהתפתחותו, הודות לפרויקטים שתכננה, ההרצאות שהיא מעניקה והפורומים שבהם היא משתתפת, התורמים לקידום והעלאת המודעות לעולם הדיור המוגן ולצרכי הגיל השלישי.

לשאלה מהן התכונות שמביאה אישה לעולם הנדל"ן, משיבה שנהב:
"העיסוק בגיל השלישי והחיבור שלו לעולם התכנון והעיצוב הם מקום קלאסי להביא לידי ביטוי את העולם  שלי. אני חושבת בראש ובראשונה על האנשים, הדיירים שיגורו והצוות שיעבוד בפרויקטים שאני מתכננת ומנסה לשלב את הצרכים הייחודיים של אוכלוסיה זו, בתכנון אדריכלי איכותי, מקורי ופורץ דרך. חיוך של דייר שאני פוגשת בביקורים היומיומיים שלי בפרויקטים, שאני מתכננת והתחושה שקיבל בית חדש ואיכותי, הוא הסיפוק האמיתי". 

לשאלה האם הייתה רוצה לראות יותר נשים בתפקיד בכיר כמו שלה, משיבה שנהב:
"אנשים מוכשרים צריכים לאייש תפקידים בכירים בלי קשר למגדר. מעולם לא הרגשתי שהיותי אישה הוא מחסום בקריירה המקצועית שלי". 

לצד הקריירה המרשימה, שנהב מוצאת את הזמן לאזן בין שעות הפנאי, קריירה ומשפחה: "אני מתחילה כל בוקר ביוגה שמכינה אותי ליום המאתגר שלפני. המשפחה היא הדבר החשוב ביותר בעיני. במשפחתנו, אנחנו 3 דורות של אדריכלים ומעצבים: הורי, גיל בעלי ואני ושלושת הילדים שלנו שעוסקים באדריכלות ובעיצוב אופנה".

נגישות