מקום 2

ישראל גל

ראש העיר קריית אונו

ראש העיר קריית אונו ישראל גל: "במשך למעלה מעשרים שנים הפכה קריית אונו למודל מוצלח לפרויקטים" 

ההתפתחות העקבית של חלוצת ההתחדשות העירונית בישראל ממצבת אותה כאחת הערים המבוקשות בישראל. גל: "ערוכים לקליטת עוד אלפי משפחות "

ניסיון ציבורי: ישראל גל (59) מכהן בתפקידו משנת 2013. כיהן גם כממלא מקום ראש העירייה וכיושב ראש ועדת הכספים שלה. בין השנים 2008 -2013 גל כיהן כסגן ראש העיר וכמחזיק תיק התכנון והבניה. בעבר גל שימש גם כמזכיר "הפועל" וכיו"ר ההסתדרות העיר. 

השכלה: בעל תואר ראשון במדעי המדינה ויחב"ל ותואר שני במינהל עסקים

אולי לא ידעתם: ישראל הוא חובב כדוריד מושבע ובנו עמית הינו שחקן כדוריד מצטיין, המשחק בנבחרת ישראל ובקבוצת הכדוריד המקומית.

הדמיית הנת"צ // חברת נתיבי איילון, באדיבות עיריית קריית אונו
הדמיית הנת"צ // חברת נתיבי איילון, באדיבות עיריית קריית אונו

מתי הייתה פריצת הדרך שלך בהתחדשות העירונית בעיר?
"פרויקט פינוי-בינוי הראשון בארץ יצא לדרך בקריית אונו כבר בשנת 2002,  אני זוכר זאת היטב כי בהיותי כמ"מ ראש העיר נכחתי בהריסה הראשונה וכבר אז הבנתי שזו הדרך הנכונה להתקדם. מאז, במשך למעלה מעשרים שנים הפכה קריית אונו למודל מוצלח לפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 כשהעיר עוברת מתיחת פנים משמעותית, קולטת כל העת תושבים חדשים הנוהרים אליה ובו בעת משדרגת את חיי תושביה הוותיקים, העוברים ממבנים ישנים שאינם ממוגנים, ולעיתים מתפוררים, למבנים חדשים ויפים, העומדים בתקנים, ממוגנים בפני התקפות טילים ומחוזקים בפני רעידות אדמה. 

לא בכדי נחשבת קריית אונו כבית שנעים לחזור אליו, העיר הנחשבת לאחת המבוקשות בישראל קולטת כל העת תושבים חדשים, תוסיפו לזה את העובדה שרבים מהתושבים הם בנים ובנות לוותיקי העיר ותקבלו עיר תוססת שתושביה נהנים מהשירותים העירוניים, מערכת החינוך המצוינת, פארקים, אזורי בילוי ותעסוקה, ונשארים לגור, לעבוד ולבלות בעיר הצומחת".

מהו היקף יחידות הדיור החדשות המקודמות כיום בעיר במסגרת התחדשות עירונית?
"קריית אונו, חלוצת ההתחדשות העירונית בישראל, ממשיכה להתפתח במרץ על מנת לאפשר לתושביה הוותיקים ליהנות מדירות חדשות ובטוחות.

בעיר אושרו 17 תוכניות פינוי בינוי שכמחציתן כבר מומשו. בחמש השנים הקרובות נממש את כל הפרויקטים. בימים אלו נבנות כ – 4,000 יחידות דיור. במקביל לתכניות ההתחדשות, בעירייה ממשיכים לשקוד על התוכנית האסטרטגית לעיר לשנים הקרובות לאור הצמיחה המהירה והגדלת אזורי התעסוקה, המסחר והבילוי". 

צילום: רפי דלויה
צילום: רפי דלויה

כיצד העירייה מייצרת ודאות ליזמים ולדיירים?
"עיריית קריית אונו קבעה מדיניות כבר בשנת 2014 לגבי כל הבניינים בעיר המיועדים לחיזוק. נקבעו שלושה מסלולים – פינוי בינוי, תמ"א 38/1 ותמ"א 38/2. כל הבניינים בעיר שנבנו לפני 1980 מופו ונקבע מסלול התחדשות עירונית עבור כל אחד מהבניינים. למסלולים אלו נקבעו תנאים אחידים לגבי צפיפות הדיור ותנאים אדריכליים, כך שכל דייר ויזם יודע בדיוק מה המסלול ומה תהיה התמורה".

אילו שכונות או אזורים יקבלו דחיפה משמעותית בשנים הקרובות?
"הפרויקטים העיקריים כיום הינם לאורך ציר לוי אשכול שכבר עכשיו מחדש את פניו. כמו כן אנו ערוכים לקליטת עוד אלפי משפחות בשכונות החדשות של העיר בשכונת נאות אריאל שרון בסמוך לאוניברסיטת בר אילן ובשכונה החדשה בדרום העיר. בל נשכח שבשכונות החדשות יפתחו גם מוקדי בילוי ותעסוקה שיתרמו תרומה אדירה לתנופה בה העיר נמצאת".

תוכניות או פרויקט משמעותי שקידמת במהלך הקדנציה לטובת פיתוח העיר?
"לאורך כל הדרך היה לי חשוב תמיד להסתכל קדימה, אם לפני עשר שנים היה בקריית אונו בית קפה אחד כיום קריית אונו נחשבת לבירת הקולינריה האזורית, עם אזורי הבילוי החדשים בעיר. 

הקריה האקדמית רכזה את כל הקמפוסים שלה שהיו מפוזרים בכל בקעת אונו לקמפוס ענק אחד, הממוקם בפארק העסקים קריית אונו בדרום העיר, בסמוך למתחם הבילוי המוקם בדרום העיר. עמדתי על כך שהשטח שיפונה מבסיסי צה"ל יהיה ברובו אזורי תעסוקה עם כל המשמעות למינוף הכלכלי של העיר.

קידמתי ואני עדיין מקדם את הנושא התחבורתי לא רק בנושא התחבורה ציבורית אלא גם שבילי אופניים לאורכה ולרוחבה של העיר – כחלק מהחזון לחבר את תושבי קריית אונו במהירות לאזורי התעסוקה הגדולים בישראל נפתח בשנה האחרונה נתיב תחבורה ציבורית שזוכה להצלחה רבה עם פתיחתו של הקו האדום. הנת"צ מאפשר לתושבים להגיע תוך דקות ספורות מקריית אונו לתחנת הרכבת הקלה בפתח תקווה ומשם לתל אביב-יפו.

כמו כן אנו גאים בשני אגפים חדשים שהוקמו לאחרונה כחלק מפרוגרמה מקיפה עם צמיחתה המהירה של העיר – האגף לשירות התושב ואגף תכנון אסטרטגיה, חדשנות ואינטגרציה".

פינוי בינוי בקריית אונו של קבוצת גבאי // הדמיה: זיתוני הדמיות
פינוי בינוי בקריית אונו של קבוצת גבאי // הדמיה: זיתוני הדמיות

מה האתגר הכי גדול של ועדות ומשרדי התכנון הארציים?
"אין ספק הכי חשוב הוא לנסות ולהימנע מחסמים בירוקרטיים, יש לקדם במהירות פרויקטים תוך שיתוף פעולה עם הרשות המקומית, זמן שווה כסף, כסף שבסופו של יום יושקע בתושבי העיר. אנחנו מקשיבים לציבור ויודעים מה נכון ומתאים לתושבים שלנו".

לסיום, משפט השראה שאתה נוהג לומר
"לך על זה 'Go for it' אם אתה מאמין – אל תוותר".

סמדר צדיק

סמנכ''ל שיווקת מכירות ולקוחות

צילום: ברק ברינקר צילום: ברק ברינקר

סמדר צדיק

סמנכ''ל שיווקת מכירות ולקוחות

סמדר צדיק

סמנכ''ל שיווקת מכירות ולקוחות

סמדר צדיק

סמנכ''ל שיווקת מכירות ולקוחות

סמדר צדיק

סמנכ''ל שיווקת מכירות ולקוחות

סמדר צדיק

סמנכ''ל שיווקת מכירות ולקוחות

סמדר צדיק

סמנכ''ל שיווקת מכירות ולקוחות

צילום: ברק ברינקר צילום: ברק ברינקר

סמדר צדיק

סמנכ''ל שיווקת מכירות ולקוחות

סמדר צדיק

סמנכ''ל שיווקת מכירות ולקוחות

סמדר צדיק

סמנכ''ל שיווקת מכירות ולקוחות

צילום: ברק ברינקר צילום: ברק ברינקר

סמדר צדיק

סמנכ''ל שיווקת מכירות ולקוחות

סמדר צדיק

סמנכ''ל שיווקת מכירות ולקוחות

כך בחרנו את 10 ראשי הערים המובילים בהתחדשות עירונית

אנו משתמשים בזה?

זוהי עובדה מבוססת שדעתו של הקורא תהיה מוסחת על ידי טקטס קריא כאשר הוא יביט בפריסתו. המטרה בשימוש ב-Lorem Ipsum הוא שיש לו פחות או יותר תפוצה של אותיות, בניגוד למלל '� יסוי � יסוי � יסוי', ונותן חזות קריאה יותר.הרבה הוצאות מחשבים ועורכי דפי אינטרנט משתמשים כיום ב-Lorem Ipsum כטקסט ברירת המחדל שלהם, וחיפוש של 'lorem ipsum' יחשוף אתרים רבים בראשית דרכם.גרסאות רבות נוצרו במהלך השנים, לעתים בשגגה לעיתים במכוון (זריקת בדיחות וכדומה).

מה זה Lorem Ipsum?

Lorem Ipsum הוא פשוט טקסט גולמי של תעשיית ההדפסה וההקלדה. Lorem Ipsum היה טקסט סטנדרטי עוד במאה ה-16, כאשר הדפסה לא ידועה לקחה מגש של דפוס ועירבלה אותו כדי ליצור סוג של ספר דגימה. ספר זה שרד לא רק חמש מאות שנים אלא גם את הקפיצה לתוך ההדפסה האלקטרונית, ונותר כמו שהוא ביסודו. ספר זה הפך פופולרי יותר בשנות ה-60 עם ההוצאה לאור של גליון פונטי המכיל פסקאות של Lorem Ipsum. ועוד יותר לאחרונה עם פרסום תוכנות המחשב האישי כגון Aldus page maker שמכיל גרסאות של Lorem Ipsum.

היכן אפשר להשיג?

יש המון גרסאות זמינות לפסקאות של Lorem Ipsum. אבל רובם עברו שינויים בצורה זו או אחרת, על ידי השתלת הומור או מילים אקראיות שלא נראות אפילו מעט אמינות. אם אתה הולך להשתמש במקטעים של של Lorem Ipsum אתה צריך להיות בטוח שאין משהו מביך חבוי בתוך הטקסט. כל מחוללי הטקסט של Lorem Ipsum שנמצאים ברשת האינטרנט מכוונים לחזור על טקסטים מוגדרים מראש לפי הנדרש. וזה הופך אותנו למחוללי טקסט אמיתיים ראשונים באינטרנט. אנו משתמשים במילון עם מעל 200 ערכים בלטינית משולבים במבני משפטים על מנת לשוות לטקט מראה הגיוני. ולכן הטקסט של Lorem Ipsum לעולם לא יכיל טקסטים חוזרים, הומור, או מילים לא מאופייניות וכדומה

מנין זה בא?

בניגוד לטענה הרווחת, Lorem Ipsum אינו סתם טקסט רנדומלי. יש לו שורשים וחלקים מתוך הספרות הלטינית הקלאסית מאז 45 לפני הספירה. מה שהופך אותו לעתיק מעל 2000 שנה. ריצ'רד מקלינטוק, פרופסור לטיני בקולג' של המפדן-סידני בורג'יניה, חיפש את אחת המילים המעורפלות ביותר בלטינית – consectetur – מתוך פסקאות של Lorem Ipsum ודרך ציטוטים של המילה מתוך הספרות הקלאסית, הוא גילה מקור בלתי ניתן לערעור. Lorem Ipsum מגיע מתוך מקטע 1.10.32 ו- 1.10.33 של "de Finibus Bonorum et Malorum" (הקיצוניות של הטוב והרע) שנכתב על ידי קיקרו ב-45 לפני הספירה. ספר זה הוא מאמר על תאוריית האתיקה, שהיה מאוד מפורסם בתקופת הרנסנס. השורה הראשונה של "Lorem ipsum dolor sit amet", שמופיעה בטקסטים של Lorem Ipsum, באה משורה במקטע 1.10.32

הפסקאות הסטנדרטיות של Lorem Ipsum שהיו בשימוש מאז המאה ה-16 משוחזרות בתחתית הדף לאלה שמעונייניםץ מקטעים 1.10.32 ו- 1.10.33 מתוך "de Finibus Bonorum et Malorum" של קיקרו משוחזרים גם כן בצורתן המקורית מלווים בגרסה האנגלית משנת 1914, שתורגם על ידי ה. רקהם.

נגישות