עירית מעייני

 | 

סמנכ"לית שיווק ומכירות בית וגג

עירית מעייני מכהנת כסמנכ"לית שיווק ומכירות בחברת בית וגג יזמות ונדל"ן. את תחילת דרכה בעולם הנדל"ן עשתה מעייני לפני כ-13 שנים, בתחילה בתפקידי מפתח בחברת השיווק אלדר ולפני כ-4 שנים עברה לכהן בתפקידה הנוכחי בחברת בית וגג, מאז מעייני שותפה למהלכים אסטרטגיים ומשמעותיים, ובכלל זה גידול משמעותי בהיקף הפרויקטים, הפיכת החברה לציבורית ועוד.

על מיקוד המכירות של החברה בשנים האחרונות, אומרת מעייני:
"כיום בית וגג מקדמת עשרות פרוייקטי תמ"א הריסה ובנייה עם מאות יח"ד ברובעים 3-4 בת"א, בדגש על אזור הצפון החדש וסובב כיכר המדינה. החברה מחזיקה בצבר של מעל 40 פרויקטים בפריסה ארצית הכוללים למעלה מ-5,000 יחידות דיור חדשות עם תוכניות בתוקף, שיוקמו בשנים הקרובות במסגרת פרוייקטי פינוי בינוי גדולים ומתחמי עירוב שימושים בחיפה, ירושלים, נתניה, קדימה צורן וגוש דן". 

לשאלה כיצד מייצרים פתרונות בתקופות של משבר בענף הנדל"ן, משיבה מעייני:
"בשיווק פרויקט של התחדשות עירונית קיים שוני אך קיימות גם נקודות דמיון בהשוואה לשיווק של פרויקט "רגיל". הבסיס של שיטות השיווק זהה כמעט לחלוטין – בניית אסטרטגיה, נקודות בידול לפרויקט, יתרונות מול חסרונות, סיפור מכירה, הגדרת קהל יעד וכו'. החוזקה של חברה בעלת ותק וניסיון בתחום הוא היכולת למצוא את היתרון היחסי שיש לכל פרויקט על המתחרים. גם אם מדובר ביתרון קטן, חשוב לדעת איך להבליט אותו לכדי סיפור שלם. כמו כן,  אנו יודעים לספק מגוון אפשרויות מימון המותאמות כחליפה אישית לכל לקוח בהתאם לצורך שלו, ולא רק להציע מבצע כללי אחד. בייחוד בתקופות מאתגרות כמו היום, פתרונות יצירתיים וחכמים המותאמים לקהל היעד, תורמים להצלחה".

על התחזית לשנים הקרובות, אומרת מעייני:
"אני צופה כי מחירי הדיור באזור המרכז ישמרו על יציבות בשנה הקרובה, אולם לאור המחסור בידיים עובדות, חוסר הוודאות בענף, עליית התקורות לצד האטה משמעותית בהתחלות הבניה, צפוי שנראה שהפערים בין ההיצע לביקוש הולכים ומתעצמים. כפועל יוצא בטווח הבינוני בחמש השנים הקרובות כן נראה עליית מחירים. אנשים רבים יבינו כי אין אולי באפשרותם לרכוש דירה באזורי הביקוש, ולכן יחלו לבחון אפשרויות של דירה במעגל השני והשלישי לגוש דן – נתניה, קדימה צורן, אזור חיפה וכו'. אם המדינה תשכיל ותשקיע בפיתוח תשתיות נלוות לדיור כדוגמת משרדים, מסחר, מוסדות רפואה, חינוך, תרבות, פנאי ועוד אזי בהחלט נראה נהירה משמעותית יותר לאזורים הללו". 

נגישות