בתיה מזרחי

 | 

סמנכ"לית שיווק ומכירות גשם החזקות

בתיה מזרחי אלדד מכהנת כסמנכ"ל שיווק בגשם החזקות. מזרחי אלדד מגיעה מעולמות השיווק והמכירות במגוון תחומים כגון קהילה, אקדמיה ותקשורת. בשנת 2017 סיימה תואר שני בשיווק אסטרטגי ויחסי ציבור והוצע לה להצטרף לדרך משותפת בחברת גשם החזקות. הפרוייקט הראשון שעליו החלה לעבוד בחברה אשר כלל 1600 יח"ד מאוכלס בימים אלה. כיום מקדמת החברה עוד כ- 26 פרויקטים של מגורים מסחר ומלונאות בשלבים שונים של תיכנון, שיווק וביצוע.

מזרחי אלדד הייתה שותפה עד כה בבניית מגוון רחב של פרוייקטים, דרך מתן מעטפת שיווקית ומכירתית מלאה: טבעון 90 יח"ד, נהריה 1600 יח"ד, פרויקט איצטדיון המונה כ-300 יח"ד, פרויקט אונו 197 יח"ד, גדרה 100 יח"ד, עתלית אמפא 72 יח"ד, עיר היין אשקלון 32, 102 ו-200, חיפה 30 יח"ד, ומעפילי אגוז 50 יח"ד. 

על מיקוד המכירות בשנים האחרונות, אומרת מזרחי אלדד: "העתיד מתחלק לשניים, באזורי הביקוש נמצא פעילות יותר מאומצת בהתחדשות העירונית ובבניה ובפיתוח שכונות חדשות באזורי פיתוח".   

לשאלה כיצד מייצרים פתרונות בתקופות של משבר בענף הנדל"ן, משיבה מזרחי אלדד:
"במהלך שלוש השנים האחרונות, הענף עבר טלטלות אדירות. אם בעבר המחירים היו עולים ביותר מ-10% בשנה והביקוש היה גבוה פי כמה מההיצע, כיום מכירת דירות היא מעט שונה במתווה. המשקיעים יושבים על הגדר, הם קצת יותר זהירים, ואנחנו עושים התאמות לשיווק כדי לתת מענה ככל האפשר, בעיקר מתמקדים במתן פתרונות פיננסים וגמישות רבה יותר מבעבר בתנאי תשלום, הטבות משמעותיות יותר בשינויי דיירים, שדרוגים ככל הניתן בפנים הדירות – הכל במטרה לתת מוצר איכותי יותר ומוגמר ככל האפשר כדי לגדר את ההוצאה של הרוכש עד הכניסה לדירה ולתת ביטחון ללקוח לרכוש. אנחנו אכן רואים התעוררות וחזרה למספרים של תחילת 23". 

על התחזית לשנים הקרובות, אומרת מזרחי אלדר: "מחירי הדיור לא צפויים לרדת, לפחות לא במרכז הארץ, אנחנו צופים כי מחירי הדיור אף יעלו, גם בשל עצירת כניסת פועלי הבניין והקפאת הבנייה, מה שיוביל להקטנת היצע הדירות בישראל בשנים הקרובות. עד שהבניה תשוב לפעול במרץ ותאזן את הביקושים.

מעבר מאזורי לחימה לפנים הארץ, אנשים רבים נדרשים לעזוב את בתיהם באזורי הדרום והצפון ולעבור למרכז הארץ, בין אם בגלל שבתיהם נפגעו או נהרסו כליל, ובין אם בגלל החשש מאירועי-7/10/23. הדבר צפוי להוביל לעלייה במחירי הדירות שמרוחקים מהגבולות. 

עלייה של יהודים לארץ והגירה חיובית בגלל האנטישמיות הגואה במדינות רבות בעולם כמו באירופה ובאמריקה, וניכר כי תיווצר עלייה נוספת בביקושים וכנראה גם במחירים.ביקוש לדירות בפרויקטים חדשים עם ממ"ד כל אלו ובנוסף לצפי שהריביות יתמתנו בקרוב". 

נגישות