אסי לויתן בן-עמרם

 | 

משנה למנכ"ל דן נדל"ן

אסי לויתן בן עמרם (45) נשואה + 3, מכהנת כמשנה למנכ"ל בדן נדל"ן מקבוצת דן תחבורה ואחראית על תחום השיווק והפיתוח העסקי בחברה. לויתן בן עמרם היא בעלת תואר שני במנהל עסקים, במימון וחשבונאות ובאסטרטגיה עסקית. את תחילת דרכה בעולם הנדל"ן עשתה לויתן בן עמרם לפני כ-18 שנים כסמנכ"לית נכסים בחברת רוגובין, לאחר מכן עברה לכהן כראש חטיבת הקניונים של אפריקה ישראל באירופה, ובהמשך עברה לתפקיד מנכ"לית קניון פלאס פלורה.

על בחירתה בעולם הנדל"ן לויתן בן עמרם מספרת:
"יש בו מכל העולמות: מסחרי, משפטי, שיווקי, תקשורתי ועוד. הוא מצריך ניסיון ומקצועיות לצד יצירתיות, חזון וראייה לטווח ארוך". 

על מיקוד המכירות של החברה בשנים האחרונות, אומרת לויתן בן עמרם: "החברה מתמקדת בשנים האחרונות בתחום המשרדים. הקמנו בשותפות עם חברת אשטרום את פרויקט המשרדים LYFE הכולל – 110 אלף מ"ר שטחי משרדים ו-5000 מ"ר שטחי מסחר. כל השטחים שווקו בהצלחה לחברות מובילות במשק, שחקניות משמעותיות בתחום הנדל"ן.

בימים אלה אנו מקדמים מספר פרויקטים עם אלפי יח"ד בתחום המגורים, שחלקם אף כוללים מסחר ותעסוקה באזורי ביקוש, כדוגמת פרויקט משמעותי של 268 יח"ד במתחם הולילנד בירושלים, פרויקט בשיכון דן של 750 יח"ד, מתוכן 112 לדיור ציבורי, ופרוייקט מגורים בבת ים בעירוב שימושים הכולל 270 יח"ד ו- 50,000 מ"ר שטחי מסחר ומשרדים".

לשאלה כיצד מייצרים פתרונות בתקופות של משבר בענף הנדל"ן, משיבה לויתן בן עמרם: "ישנם כלים רבים שעומדים לרשותה של הממשלה גם בעיתות משבר, שקל יחסית להשתמש בהם בטווח הקרוב: ראשית, יש לפתור את סוגיית כוח האדם בתחום הביצוע ולהנפיק אישורי עבודה, זה יעזור לקצר זמנים, לחסוך הוצאות מימון וגם להוריד את מחירי הבנייה שעלו מאוד בחודשים האחרונים. כמו כן, בעקבות אירועים שקורים באזורינו ומשפיעים על הסחר הבינלאומי, ישנה עלייה תלולה במחירי יבוא, שמייקרת חומרי בניה וגמרים. לפיכך, הורדה זמנית של מיסי היבוא יכולה לפצות חלקית ולמנוע מהתייקרות ההובלה להתגלגל למחירי הדירות. דבר נוסף הוא שיפור בתנאי הרכישה ובמימון – כלומר, הורדת הריבית בצורה יותר משמעותית, מה שיסייע גם למימון היזמי וגם לרוכשי הדירות ולמצוא קריטריונים שיקלו ולא יסכנו את היזמים ואת הרוכשים.

בתחום ההתחדשות העירונית ניתן להגדיל את היצע הדירות על חשבון התעסוקה וע"י הורדת חלק מן המטלות/דב"י, למרות הלחץ של ראשי הערים, שמקשים בתנאים ומקטינים את הרווחיות".

על התחזית לשנים הקרובות, אומרת לויתן בן עמרם:"רואים תהליך של יציאה לפריפריה, שתלוי בעיקר בנגישות תחבורתית. אני חושבת שככל שהכבישים והרכבות ישתפרו, יתקדמו ויתפתחו, אנחנו נראה יותר ביקוש ומעבר של אנשים לאזורים אלו. בעקבות כך ייתכן ותהיה התמתנות בעליית המחירים באזור המרכז".

נגישות