אמיר כהן

 | 

סמנכ"ל שיווק ומכירות י.ח דמרי

אמיר כהן מכהן כסמנכ"ל שיווק ומכירות ב י.ח.דמרי. מזה למעלה מ-25 שנים שכהן פעיל בעולם הנדל"ן. את תחילת דרכו בענף עשה בשנת 1998 כאשר החל לעבוד בשיווק פרויקטים חדשים עם אביו שעסק בתחום. לחברת דמרי הגיע בשנת 2002 כאיש מכירות בבאר שבע, לאחר כשנתיים קודם לתפקיד מנהל מכירות אזורי. בשנת 2007 כהן מונה למנהל המכירות הארצי ומאז 2019  מכהן בתפקידו הנוכחי.

על מיקוד המכירות בשנים האחרונות, אומר כהן:
"חברת דמרי היא חברת הנדל"ן למגורים הגדולה בישראל. החברה מקימה כיום מעל 3,000 יחידות בשנה בלמעלה מ-20 ערים בכל רחבי ישראל, מדימונה בדרום ועד קרית ביאליק בצפון. לחברה עתודות קרקע של עשרות אלפי יחידות כאשר חלקם במסלול של התחדשות עירונית, פינוי בינוי – מסלול שמתפתח מאוד בשנים האחרונות וצובר משקל משמעותי בפעילות שלנו בשנים הקרובות".  

לשאלה כיצד מייצרים פתרונות בתקופות של משבר בענף הנדל"ן, משיב כהן:  "אין ספק שבשנים אחרונות ענף הנדל"ן יותר מהרבה ענפים אחרים, מתמודד עם חוסר יציבות וסיכונים שמחייבים אותנו להתנהל ולחשוב אחרת, להיות יצירתיים וגמישים יותר. זה החל בקורונה, דרך הריבית שנסקה וכיום המצב הביטחוני. התפקיד שלנו הוא להבין את נקודת הכאב האמיתית של הרוכש ולנסות לייצר פתרון מותאם, זה יכול להיות מחיר, מוצר פיננסי כמו סבסוד או הלוואות גישור או הטבה שוות ערך שמייצרת לרוכש את תחושת הביטחון שהוא צריך בשביל להתקדם ברכישה. אין קסמים, הפתרון חייב להיות פשוט וברור".   

על התחזית לשנים הקרובות, אומר כהן: "מגמת המחירים בישראל היא בעלייה. מדינת ישראל נמצאת בחוסר של יחידות דיור ומוגבלת במשאבי הקרקע וביכולת שלה לייצר עודף היצע בשוק. הביקוש בישראל קשיח ונע בין 60-70 אלף דירות בשנה, הנובע מריבוי טבעי, משקיעים, עולים וגירושין שמייצרים 2 תאים משפחתיים. אליהם צפוי להצטרף ביקוש מצד תושבים שאין להם ממ"ד, כאלו שפונו מיישובי הדרום והצפון ועלייה בביקוש מצד תושבי חוץ שנחשפו לאנטישמיות ורואים בישראל, למרות הכל, בית בטוח עבורם. לצד הביקוש שעולה יש פגיעה בצד ההיצע, התחלות הבניה בירידה, יש מחסור בידיים עובדות, עלויות הריבית גבוהות, יש פגיעה והתארכות קווי אספקה, כל אלו משפיעים לרעה על מחיר הייצור ולא תהיה ברירה אלא לגלגל אותו למחיר המכירה.   

לאור האמור, אני מעריך כי המגמה של הגידול בערים, שאינן במעגל הראשון של ת"א יימשך, ערים שנהנות מנגישות תחבורתית ותעסוקתית יתחזקו מאוד בשנים הקרובות, הפריפריה תמשיך להתפתח ולהוות אלטרנטיבה למשפחות רבות שיחפשו איכות חיים במחיר שפוי". 

נגישות