עו"ד רונאל ביבי

סמנכ"ל פיתוח עסקי במטרופוליס

רונאל ביבי (33), עו"ד ובעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, מכהן כסמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת מטרופוליס. במסגרת תפקידו אחראי רונאל על ניהול מחלקת הפיתוח העסקי בחברה, האמונה על קידום, ניהול וליווי הפרויקטים הקיימים ועל גיוס פרויקטים חדשים לחברה.
את תחילת דרכו בענף, עשה רונאל במשרד עו"ד, לאחר מכן כיועץ משפטי של חברת גשם החזקות, ולאחר מכן כמנהל תחום מכרזים והתקשרויות, בחברת שיכון ובינוי נדל"ן – במחלקת התחדשות עירונית.
לשאלה מהן הסיבות לכניסתו לתחום הנדל"ן, משיב רונאל: 
"לעבוד בתחום הנדל"ן ובפרט בתחום ההתחדשות העירונית זאת זכות. לא בכל עבודה אתה זוכה להתעסק בלהגשים חלומות לאנשים. בעיניי התחדשות עירונית זה לא חידוש הבטון של הבניין אלא חידוש של מרקם שלם של חיים במגוון רחב של היבטים. בהיבט האישי, הכלכלי, החברתי והסביבתי. התחדשות מייצרת, ביטחון, ודאות, הזדמנות ונקודת זינוק חדשה להמשך החיים. לראות את ההתרגשות והברק בעניינים של הדיירים זה שווה את הכול וזה הדרייב שלי בכל בוקר – להצליח לחדש את מדינת ישראל".
ב- 8 שנות פעילותו בענף, רונאל חתום על קידום של אלפי יח"ד בפרויקטים בהתחדשות עירונית, בשלבים שונים של קידום, תכנון וביצוע. בימים אלה, חברת מטרופוליס נמצאת בתנופה משמעותית בדגש על גיוס פרויקטים חדשים בהיקפים של אלפי יח"ד חדשות. החברה מקדמת היום מעל 10,000 יח"ד בשלבי וקידום תכנון וביצוע שונים. כמו כן, עד היום אכלסה החברה מעל 1,000 יח"ד בהתחדשות עירונית בלבד.
לדברי רונאל, התחדשות עירונית זאת משימה לאומית וחברתית מהמעלה הראשונה ויש לתת התייחסות ועדיפות לפרויקטים מהסוג הזה בהתאם. המדינה צריכה להקצות את משאבים הנדרשים לוועדות התכנון השונות ובפרט לרשויות המקומית וזאת על מנת לאפשר את הכדאיות של הפרויקטים ולקצר את הליכי התכנון הארוכים.
לשאלה מהן שאיפותיו לעתיד, משיב ביבי: 
"להמשיך להוביל בתפקידי מפתח בעולם הנדל"ן ובדגש על תחום ההתחדשות העירונית ולקחת חלק בקידום פרויקטים גדולים ומשמעותיים".
בנוסף לפעילותו המקצועית, ביבי מתנדב במסגרת פעילויות שונות בלשכת עורכי הדין
נגישות