אלעד אפרגן

מנכ"ל ובעלים ישראל אירופה

עו"ד אלעד אפרגן (39.5), בוגר אוניברסיטת חיפה במשפטים (LLB), בעלים ומנכ"ל של חברת ישראל אירופה, המתמחה בפרוייקטים של התחדשות עירונית בדגש על פרויקטי פינוי בינוי במתחמים גדולים. 

את תחילת דרכו בענף עשה אפרגן בשיווק פרויקטים במקביל לקידום פרויקטים של התחדשות עירונית. לאחר שהוציא לפועל פרויקטים ראשונים של התחדשות עירונית כיזם, המיקוד עבר לייזום. בשנת 2011 הקים את חברת ישראל אירופה.
בשנת 2022 נכנסה החברה הותיקה, אחים דוניץ הציבורית, לשותפות בחברת ישראל-אירופה. השילוב ביניהן הפך את חברת ישראל אירופה לאחת השחקניות המובילות בישראל בתחום ההתחדשות העירונית, עם צבר משותף של למעלה מ-11,000 יח"ד. 

לשאלה מה הוביל אותו להשתלב בתחום הנדל"ן, משיב אפרגן:
תפיסת ההצלחה שלי התפתחה מהנקודה בה כעורך דין צעיר הבנתי שאני רוצה יותר ובמקביל כיוצא גולני, ציוני גאה שבניית הארץ חשובה לו מאד, החלה לבעבע בי התשוקה לעשייה נדל"נית ועד מהרה התחלתי לעסוק בתחום, בתחילה בשיווק נדל"ן, בהמשך היה לי ברור שהתחדשות עירונית היא מנוע הצמיחה של שוק הנדל"ן בישראל ועיקר המיקוד של החברה עבר לפרויקטים מסוג זה. בשנים האחרונות אנחנו מבצעים בעיקר פרויקטים של פינוי-בינוי במתחמים גדולים.   

ב- 15 השנים בהן פועל אפרגן בעולם הנדל"ן, הוביל עשייה מקצועית ענפה של ייזום והקמה של עשרות פרויקטים, בהיקף של למעלה מ-3,000 יחידות דיור ו-3 מיליארד ש"ח. 

לשאלה מהן שאיפותיו לעתיד, משיב אפרגן:
"להמשיך להוביל את תחום ההתחדשות העירונית ולבנות את ארץ ישראל". 

אפרגן הוא יוצר ומגיש הפודקאסט "בתוך מוחו של יזם נדל"ן", וחבר בעמותת ידידי גולני.

נגישות