עו"ד קולין רונן

מנהלת תחום קידום מדיניות ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית

קולין רונן (35) בעלת תואר ראשון במשפטים, מכהנת כמנהלת תחום קידום מדיניות ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית. במסגרת תפקידה אמונה רונן על ריכוז מספר תחומים בעולם המדיניות של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בהם חקיקה, דיור ציבורי בהתחדשות עירונית, אתר האינטרנט של הרשות ועוד. ייחודה של רונן הוא בהחלת ידע משפטי בתוך מערך קידום המדיניות והרגולציה בהתחדשות עירונית.

את תחילת דרכה בענף עשתה רונן כעורכת דין במגזר הפרטי. לאחר מכן שימשה כיועצת משפטית במשרד האנרגיה, ובהמשך עברה לאגף מדיניות ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית.

לשאלה מהן הסיבות לכניסתה לתחום הנדל"ן, משיבה רונן:
"תמיד הייתה לי משיכה לתחום הנדל"ן, שהוא תחום מאוד מרכזי בחייו של אדם, ומנגד תחום כל כך מאתגר במדינת ישראל. כמי שהשאיפה שלה הוא לתרום ולהתפתח במגזר הציבורי, תחושת העשייה בתחום הזה היא מהמתגמלות ביותר". 

בשנתיים בהן היא פעילה בענף הנדל"ן במסגרת תפקידה ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חתומה רונן על קידום הליך חקיקת ההסדרים לשנת 2023 בתחומי הרגולציה והמיסוי בהתחדשות עירונית, וקידום הבנות בין יזמים בהליך ניסיוני וראשון מסוגו לגישור שהתקיים ברשות. כמו כן, רונן מרצה לתושבים ולמגזר העסקי בנושא התחדשות עירונית.

לשאלה מהן שאיפותיה לעתיד, משיבה רונן:
"להמשיך לקדם את עולם ההתחדשות העירונית כך שבשורת ההתחדשות תוכל להמשיך ולהתרחב ליעדים וקהלים חדשים, וברמה האישית להתפתח בשירות הציבורי, ולקדם כמה שיותר עשיה לטובת הציבור". 

נגישות