יהודה מורגנשטרן

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון

יהודה מורגנשטרן (40) בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון ותואר שני מאוניברסיטת חיפה, מכהן כמנכ"ל משרד הבינוי והשיכון 

במסגרת שירותו האזרחי, מורגנשטרן לקח חלק במערך ההסעדה כמבשל ומחלק אוכל לאנשים ששוהים בביה"ח רמב"ם ובשב"ס, בבית הסוהר כרמל,  אף קיים פעילות חברתית, שיחות עם אסירים וכן הרצאות. 

למורגנשטרן 13 שנות ניסיון ניהולי בכיר, בין היתר, כמנכ"ל חברת תלם שמטרתה פיתוח כלכלי – חברתי באוכלוסייה החרדית, אותה גם הקים, כדירקטור בתאגיד המים של עיריית תל אביב- יפו "מי אביבים", בהמשך התמנה לממלא מקום מנכ"ל החברה הכלכלית בני ברק, ניהל תקציבים של מאות מיליוני שקלים ומאות עובדים, ובינואר 2023 מונה למנכ"ל משרד הבינוי והשיכון תחת השר יצחק גולדקנופף.

לשאלה מהן הסיבות לכניסתו לתחום הנדל"ן משיב מורגנשטרן:
"ישנו משפט מפתח שמנחה אותי בשירות הציבורי – כשיש לך כישרון לעשות משהו, אתה עושה אותו. לא כי אתה יכול, אלא כי אתה חייב"

הזכות לחזק ולתת את האפשרויות הנכונות לדורות שלמים קדימה בעולם הנדל"ן שטומן בחובו אפשרות להשפיע על חיים של המון אנשים, והעשייה שאינה בהכרח מתבטאת בטווח הקצר, אבל לאורך השנים ועם השינוי בשטח אתה מבין את גודל ההשפעה". 

בשבע שנות פעילותו בתחום, מורגנשטרן חתום על פעילות ענפה, הן במסגרת תפקידו הנוכחי והן במסגרת תפקידו הקודם בחברה הכלכלית בני ברק, בין היתר, קידום הקמת היישוב יתיר, הרחבת שכונה בביתר עילית, עדכון מודל דירה בהנחה, קידום תיקון חוק רישום הקבלנים, קידום פרויקטים במספר מוקדים בבני ברק להוספה של אלפי יחידות דיור לעיר, בנוסף, מורגנשטרן הוביל הישגים חדשים ושווי ערך, כשלראשונה נחתם עם רשות מקרקעי ישראל הסכם בשווי של מעל מיליארד שקלים, שנועד לפיתוח צפון העיר בבני ברק, קידום עשרה מתחמים של התחדשות עירונית ועוד.

לשאלה מהן שאיפותיו לעתיד, משיב מורגנשטרן:
"לייצר מהלכים שיביאו פתרונות יעילים לטובת כלל אזרחי ישראל מכורח החשיבות של תחומי העיסוק של המשרד ונושאי משבר הדיור כנושאים מרכזיים ומהותיים שנוגעים לכלל אזרחי ישראל". 

נגישות