שמגר ואקנין ויוסי מזרחי

בעלים ומנכ"לים שותפים בחברת גשם

שמגר ואקנין (36) ויוסי מזרחי (33) מכהנים כבעלים ומנכ"לים שותפים של חברת גשם.  שמגר ואקנין בוגר תואר ראשון בהנדסת בניין בהצטיינות, בוגר תואר שני במסלול דוקטורט בהנדסת בניין. יוסי מזרחי בוגר תואר ראשון BA תוכנית אשכול, בוגר תואר שני במנהל עסקים במסלול התמחות בנדל"ן, שמאות ומקרקעין, תואר שני במדיניות ומנהל ציבורי התמחות בביקורת ציבורית ופנים ותואר שני בלימודי משפטים. 

את תחילת דרכם בעולם הנדל"ן עשו ואקנין ומזרחי לפני 10 ו-8 שנים בהתאמה. גשם שבבעלותם היא חברת יזמות וביצוע בסיווג ג'5 הגבוה ביותר, הפועלת בכ-29 ערים ברחבי ישראל, בתחומי המגורים, מסחר, תעסוקה ומלונאות.

לשאלה מה הוביל אותם להיכנס לתחום הנדל"ן, משיבים השניים: "ציונות ויישוב הארץ", ושמגר מוסיף: "אהבתי הנדסה מגיל צעיר, זה היה מאוד טבעי עבורי ללכת לתחום הבנייה".

כיום, ואקנין ומזרחי חתומים על פרויקטים בהיקף אדיר של אלפי מ"ר, ולמעלה מ-15,000 יח"ד, הנמצאים בשלבים שונים של תכנון וביצוע במסגרת מחיר למשתכן, מחיר מופחת ועוד. 

לשאלה מהן שאיפותיהם לעתיד, משיבים השניים: "להיות חלק מהותי ביישום פתרונות דיור לזוגות צעירים. להרחיב את שרשרת הערך של החברה בהקמת יחידות רווח והפסד בכל מגזרי הפעילות התומכים בפעילות הליבה של החברה. להמשיך ולבנות את ישראל על כל תחומיה ורבדיה, החל מפעילות מגורים, מסחר, דיור מוגן ודיור להשכרה, ועד לתשתיות לאומיות כמו מתקנים להתפלת מים ותחנות כח". 

בנוסף לפעילותו המקצועית, מזרחי שותף בייסוד עמותת רוק לחיים המעודדת תרומת מח עצם, והתאמה בין תורמים לנתרמים. השניים אף מרצים אורחים במוסדות אקדמאיים וארגונים חברתיים, וכן, תומכים בפעילויות הספורט בישראל.

נגישות