ימית כהן

סגנית מהנדסת העיר, אדריכלית העיר ומנהלת אגף תכנון בעיריית רמת השרון

ימית כהן (40) בעלת תואר ראשון בארכיטקטורה ותואר שני בהצטיינות יתרה בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות, מכהנת כסגנית מהנדסת העיר, אדריכלית העיר ומנהלת אגף תכנון בעיריית רמת השרון. כהן אמונה על ייזום והובלת תכניות התחדשות עירונית, תכניות מדיניות, תכניות עיצוב מרחביות, תכניות בניין עיר כלל עירוניות ועוד.

את תחילת דרכה בעולם התכנון והנדל"ן עשתה כבר בשנה ג' ללימודים במשרד ארד-סימון אדריכלים בירושלים, בסיום לימודיה עברה ל"יסקי אדריכלים", שם התקדמה לתפקיד אדריכלית עמיתה וניהלה פרויקטים גדולים ומשמעותיים של פינוי בינוי, פרויקטי בוטיק במרכז תל אביב ומבני ציבור חשובים. בשנת 2019 מונתה למנכ"ל החברה והובילה שינויים משמעותיים. לצד עבודתה במשרד, לימדה אדריכלות במחלקה לארכיטקטורה באקדמיה בצלאל ובפקולטה לאדריכלות ותכנון ערים בטכניון. ב- 2021 עברה לכהן בתפקידה הנוכחי.

לשאלה מהן הסיבות לכניסתה לתחום הנדל"ן, כהן משיבה: "בעיסוק שלי בתכנון ונדל"ן טמון פוטנציאל עצום להשפעה על חיי היום יום של כל אדם ואדם, ושיפור יכולתנו לחיות חיים מקיימים בצורה מיטבית לאורך זמן".

ב-15 השנים בהן היא פועלת בענף התכנון והנדל"ן, ליוותה בהצלחה פרויקטים של פינוי בינוי בהיקפים של מאות יח"ד מכתיבת תב"ע ועד ביצוע, והייתה אמונה על תכנון וביצוע של בניינים בהיקפים שונים בעיקר בעיר תל אביב, בנוסף שכונות מגורים שיתופיות, תכניות אב וליווי תב"עות במרחב הקיבוצי.

כיום היא אמונה על ליווי של רוב הפרויקטים בעיר מקידום של תב"עות ועד תכניות בינוי עיצוב ופיתוח, ומדיניות לנושאים שונים. במסגרת תפקידה, יזמה הכנת תכנית התחדשות במרכז העיר, הובילה את בחירת צוות התכנון ומרכזת את קידום התכנון מטעם העירייה.

לשאלה מהן שאיפותיה לעתיד, משיבה כהן: "להצליח לשמור על הקשר בין תכנון רגולטורי לתכנון יזמי, ללמוד ולהבין לעומק את הדינמיקות בין האינטרסים והגורמים הכלכליים, החברתיים והסביבתיים ולייצר כלים וגמישות לצרכים של כלל המשתמשים במרחב ושל המעצבים אותו".

מעבר לפעילותה המקצועית בתחום הנדל"ן כהן מתנדבת בארגון "סלעית" המסייע בשיקום וליווי יציאת נשים מעולם הזנות.

נגישות