עורכי הדין רועי דהן ואור קרן

שותפים מייסדים משרד עורכי דין KDC

עו"ד רועי דהן (34) ועו"ד אור קרן (31), בעלי תואר ראשון במשפטים בהצטיינות, הינם שותפים מייסדים של משרד עורכי הדין כהן-קצב, קרן, דהן ושות' | KDC , משרד בוטיק המתמחה בתחום ההתחדשות העירונית והנדל"ן.

במהלך השנים צברנו השניים ניסיון רב בליווי משפטי של עסקאות בתחום ההתחדשות העירונית והנדל"ן. את תחילת דרכו עשה עו"ד רועי דהן לאחר שירות קבע בצה"ל בדרגת סרן בהתמחות במשרד כהן-וילצי'ק שם כיהן בהמשך כעורך דין. עו"ד אור קרן החל את דרכו לאחר התמחות משמעותית במחלקה המשפטית של עיריית חולון, במסגרתה ניהל את תחום המכרזים, חוזים והתקשרויות וכן, ייצג בעשרות פרויקטים במשרד מוביל התחום הנדל"ן. החל משנת 2017 הובילו השניים את תחום ההתחדשות העירונית במשרד שרקון, בן-עמי, אשר ושות' יחד עם עו"ד נורית כהן-קצב.

עו"ד רועי דהן ועו"ד אור קרן חתומים עד כה על מסירת מאות דירות חדשות בפועל בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 (הריסה ובניה) וניהול וליווי עשרות פרויקטים ותוכניות התחדשות עירונית (תב"עות) בהיקפים של אלפי יחידות דיור, החל משלב ההתארגנות הראשונית ועד לסיומו של הפרויקט ומסירת הדירות החדשות.

בין היתר, השניים ניהלו וביצעו מספר רב של ליוויים בנקאיים לפרויקטים, ניהול משפטי של ההתקשרויות מול כל היועצים המקצועיים וניהול קבוצות רכישה, לרבות במסגרת עסקאות קומבינציה מורכבות שכבר יצאו לפועל. מעבר לכך, הם מטפלים מעת לעת בהתנדבות בתיקים של אוכלוסיות נזקקות בתחום התמחותם.

על הסיבות לכניסתם לתחום הנדל"ן לפני כעשור, הם אומרים: "בניגוד להרבה תחומי משפט אחרים, בהם הצדדים נמצאים משני צדי המתרס, תחום הנדל"ן בכלל ותחום ההתחדשות העירונית בפרט, מאגד ברוב המקרים את ההבנה שכל הצדדים מצויים באותו צד וכדי שעסקה תצליח כל הצדדים צריכים להרוויח ולהנות מפירותיה. אנו חיים את תחום הנדל"ן וההתחדשות העירונית כבר קרוב לעשור ונהנים מכל רגע – מבחינתנו מדובר בבניית הארץ ונדבך נוסף וחשוב של הציונות של ימינו".

שאיפות לעתיד?
"להמשיך להיות בחוד החנית בתחום ההתחדשות העירונית והנדל"ן בארץ ולהיות אלו שמובילים את השינויים ולא מאלו אשר מובלים על ידם, וזאת מבלי להתפשר על מקצועיות, אמינות ועל הקשרים החברתיים שיצרנו. להרחיב את קהל לקוחותינו והיקף הפרויקטים בהם אנו מטפלים וכמובן להגדיל את כוח האדם במשרדנו.

"אנו רואים בקידום תכניות של התחדשות עירונית בפריפריה כשליחות גדולה, ולכן השאיפה היא לקדם פרויקטים בערים בהם ההתחדשות העירונית עדיין בחיתוליה וזאת על ידי פיתוח כלים חברתיים וכלכליים, לרבות באמצעות קידום חקיקה, שיאפשרו את הוצאת הפרויקטים לפועל גם בערים אלו".

נגישות