יונתן דקל

סגן מתכננת הותמ"ל במינהל התכנון

יונתן דקל (39), בוגר לימודי גיאוגרפיה, מינהל ציבורי ותכנון ערים, מכהן כסגן מתכננת הותמ"ל במינהל התכנון. במסגרת תפקידו זה, אמון דקל על ניהול תכנית העבודה של הותמ"ל, צוות ניהול הוועדה האחראי על מליאת הותמ"ל וועדת המשנה להתנגדויות וכן, על הבאת תכניות חדשות לוועדה, קידום נושאי רוחב ומומחיות תוכן ואופקי פיתוח של המתכננים בוועדה.

דקל מתמחה בממשקי עבודה בין משרדיים, ניהול פרויקטים מורכבים וקידום תכנון מפורט. הוא התחיל את דרכו במגזר הציבורי, עבד מספר שנים במשרד ראש הממשלה והיה שותף לגיבוש הרפורמה שהתמקדה בהתיישבות הבדואים בנגב. משם הוא עבר למינהל התכנון ועבד באגף התומך באגפי ההנדסה בכל הועדות המקומיות בארץ. בשנת 2016 הוא החל את תפקידו בותמ"ל.

בתפקידו זה, דקל חתום על שותפות בקידום תכניות למגורים והקמת שכונות חדשות ברחבי הארץ, בהיקף של כ-50 אלף יחידות דיור, אשר רובן כבר יצאו לביצוע ובחלקן כבר יצאו היתרים לבניה. במקביל, הוא שותף לרכיבים השונים והמורכבים של ניהול פעילות הועדה וצפוי להתמקד בשנים הקרובות בפנים הערים. מעבר לתפקידו, הוא משרת כמפקד פלוגת לוחמים בגדוד מילואים, על כך הוא אומר כי מדובר "בזכות גדולה וכמפתח נוסף להשפעה על החברה בישראל".

על הסיבות לכניסתו לתחום הנדל"ן, הוא אומר: "תחום הפיתוח הפיסי מרתק אותי. חיפשתי תחום שניתן יהיה לגעת בפועל ולהשפיע על המרחב הציבורי. לדעתי זה אחד התחומים הנדירים שאפשר לחלום ולהגות רעיון ותוך כמה שנים לראות אותו נבנה במציאות". 

על הדרך שעשה מאז, הוא מספר: "לפני מספר שנים הקדשתי את כל כולי לפרויקט של הסדרת התיישבות הבדואים בנגב. לצערי, על אף חשיבות הפרויקט ומסיבות של יציבות פוליטית ההשקעה הרבה ירדה לטמיון וחיפשתי את הצעד הבא, שבו אוכל להשפיע ולעשות שינוי. לשמחתי כשהגעתי לותמ"ל חויתי חוויה מתקנת, של אגף שהוקם במסגרת משבר הדיור, שהבין שהוא חייב להיות חוד החנית, ובמשך שנים ספורות ובאמץ רב, הצליח להוביל באופן מהפכני את סוגיית תכנון שכונות מגורים בישראל".

שאיפות לעתיד?

"אני רואה את השירות הציבורי בתחום הנדל"ן כזכות גדולה, ובפרט במסגרת עבודתי בתוך מינהל התכנון במשרד הפנים שמהווה את חוד החנית בעולם זה. אני רואה את עצמי מתקדם במוקדי השפעה הנוגעים לעולם התכנון והפיתוח בפועל".

נגישות