דור וקסמן

מנהל יזום - קבוצת סופרין

דור וקסמן (31), בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני בהצטיינות בלימודי נדל"ן מהטכניון, מכהן כמנהל היזום של קבוצת סופרין. בתפקידו הוא אמון על פיתוח עסקי, בדיקות כלכליות, ניהול תהליכי הייזום ותחום ההתחדשות העירונית. קבוצת סופרין פועלת בתחומי מגורים, לוגיסטיקה, מסחר ומשרדים, עסקאות יזמות, קומבינציה וקבוצות רכישה, בהיקף של כ- 5.5 מיליארד שקל.

וקסמן מתמחה בתחום ההתחדשות העירונית ובקבוצות רכישה. את תחילת דרכו עשה לפני כשמונה שנים במשרדי שמאות מקרקעין מובילים, לאחר מכן כיהן כמנהל פיתוח עסקי בקרן השקעות הנדל"ן "קפיטל פלטינום" וכסמנכ"ל פיתוח עסקי ושמאות בקרן. בשנה האחרונה מונה לתפקידו הנוכחי. 

בין היתר, הוא שותף עד כה לבניית 10,500 יח"ד, 88,000 מ"ר משרדים, 15,000 מ"ר מסחר ופרויקט לוגסטי של עשרות אלפי מ"ר. בתחום ההתחדשות העירונית, הוא שותף למעל 40 פרויקטים וכ- 9,800 יח"ד, מתוכן כמה מאות שאוכלסו והשאר בביצוע ובתכנון. 

מעבר לכך, בעברו היה וקסמן שחקן שח מט תחרותי עד גיל 15 ומפיק אירועים, על כך הוא אומר: "אני חושב שהעבר בונה את העתיד ולכן חשוב להשקיע, להתמיד, להתמסר ולהצטיין בכל דבר שאתה בוחר לעשות. היום אני מרגיש שהראייה האסטרטגית והחשיבה כמה צעדים קדימה שרכשתי בשח מט כמו גם הראייה העסקית, שיווק, מו״מ ועמידה בתחרות אותה למדתי בעולם האירועים עוזרות לי להצליח ולהתקדם בתפקידי השונים". 

על הסיבות לכניסתו לתחום הנדל"ן, הוא אומר: "התחלתי דווקא דרך האקדמיה בגיל 22 הייתי עתודאי וקצין תקציב ובקרה בחיל האוויר ושם התעניינתי בלימודי תואר שני. לאחר שליוויתי את אבי בעסקת נדל"ן באותם הימים, נחשפתי ללימודי התואר השני בנדל"ן בטכניון אשר בו העמקתי בנושאי הנדל"ן השונים ומשם הכל היסטוריה…". 

שאיפות לעתיד?

"להיות סמנכ"ל פיתוח עסקי באחת מעשרת חברות הנדל"ן הגדולות בארץ, ובתקווה שזה יהיה בחברה הנוכחית. להמשיך לעבוד קשה, להתקדם, להתמקצע, לעוף גבוה, לממש, לבנות וליצור והכל תמיד באווירה טובה בשיתוף פעולה עם בעלי השליטה בקבוצה, המנכ״ל הקולגות והשותפים העסקיים ותוך הפגנת יצירתיות, מקצוענות ומצוינות, וכמובן להמשיך לתרום להצלחת הקבוצה".

דור וקסמן // צילום: אורי כהן דור וקסמן // צילום: אורי כהן
נגישות