יעקב (ינקי) קוינט

 | 

מנהל רשות מקרקעי ישראל

יעקב (ינקי) קוינט (51) מנהל רשות מקרקעי ישראל ומ"מ מנהל רשות החברות הממשלתיות.

לשאלה כיצד השפיעה עלייך המלחמה, משיב קוינט:
"המלחמה תפסה אותי כמו כל עם ישראל, בדרך לתפילת שחרית, שמחת תורה, בני משפחה מגוייסים, לקח זמן עד שהבנו מה המצב. במוצ"ש כבר הייתי בקשר עם ראשי הרשויות באיזור עוטף עזה, בדקנו מה מצבם ואיך רמ"י יכולה לסייע להם. במהלך השבוע יצרנו איתם קשר, הקמנו צוותים, שיוכלו לחשוב על הטווח הבינוני והארוך, רמ"י הוא ארגון צעיר, ש-20% מעובדיו היו מגוייסים ו-25% מבני הזוג של העובדים היו מגוייסים, מה שהשפיע על היכולת שלנו לעבוד, אבל המשכנו כרגיל ונתנו מענה לפעולות השוטפות וגם לעוטף עזה ולרשויות שנמצאות באיזור". 

קוינט מספר כיצד סייעו לתפקוד העורף:
"יצרנו סט של הקלות, שיאפשרו את המשך המכרזים, למרות שרובם היו מכרזים שנסגרו לפני המלחמה, המצב עם פתיחת המלחמה היה שונה. אפשרנו דחיית תשלומים, אפשרנו הקלות כדי שכל המערכת של ענף הנדל"ן תוכל להמשיך ולהתקיים גם בתקופה של לאחר ה-7 באוקטובר". 

לשאלה מה אתה צופה לשנים הבאות, משיב קוינט:
"אנחנו ברמ"י כבר ביום ראשון ישבנו וחשבנו מה עושים מול היישובים בעוטף עזה, וגם כדי להמשיך את הפעילות המשקית החשובה של ענף הנדל"ן. לגבי עוטף עזה איתרנו דירות שנמצאות מיועדות להשכרה, והצענו אותן לקיבוצים כדי שניתן יהיה לעבור את תקופת הביניים באיזורים הללו. לגבי הטווח הארוך, חשבנו על הקלות ועל צעדים שיאפשרו שגשוג של חבל הארץ הזה. גם היום אנחנו יושבים ומתכננים תכנון מפורט של האיזור מבחינה אסטרטגית, כדי להגדיל אותו ואנחנו מאמינים שתשובה ניצחת לחמאס תהיה בכך שיעמדו במקומות האלה יישובים גדולים, משגשגים ופורחים, וכמובן שהתושבים יוכלו לחזור לבתיהם במהרה". 

נגישות